Владислав Панев разкри знака, с който да бъдат убедени от ГЕРБ, че могат да управляват заедно

Кадър: БНТ
share

Г-н Главчев е най-политическата фигура, така че намираме решението на президента за странно. Имаше достатъчно хора от 10-те, които не са толкова политически оцветени. Можеше да убеди друг за няколко месеца. Създава политическо напрежение. Важно е какъв екип ще подбере г-н Главчев. Това заяви Владислав Панев от Продължаваме промяната-Демократична България (ПП-ДБ) в предаването „Още от деня“ по БНТ.

Всичко по темата:
Скандалите в политиката, краят на 49-то НС и служебният кабинет 907

Служебните премиери никога не са били толкова ярко оцветени фигури. Ако беше избран г-н Гюров, най-вероятно такава щеше да е реакцията на колегите от ГЕРБ, подчерта той. „Предполагам, че министрите от ПП-ДБ надали ще са част от служебния кабинет“, допълни политикът.

Панев изрази опасения относно честността на вота и даде пример с времето, когато Бойко Рашков бе вътрешен министър и определи тогавашния вот за единствения честен.

Политолози: Главчев ще бъде лоялен на ГЕРБ

„Главната тема е как да станем държава с високи европейски доходи. Капана на ниските доходи е като кризата на средната възраст и трябва да се лекува. Тази тема трябва да бъде центрирана в началото на 50-то НС, за да се види дали има воля за реформа или не“, обясни Владислав Панев.

„Ще си говорим с всички парламентарни сили, които бъдат избрани в следващото НС. Водещата тема ще е за смяна на ръководствата на регулаторите. Казваме на избирателите: „Дайте ни по-голяма сила в НС, за да склоним бъдещите си партньори да завършим започнатите реформи“. Ако видим растежът и на доходите и на икономиката, това ще е знак, че можем да управляваме заедно. Трябва да ги принудим да извършим важните промени, иначе няма как да управляваме заедно. Рискуваме, но това ще е добре поет риск за бъдещето на България. По-лошо от нови избори е правителство, което няма воля за реформи“, увери политикът.

„Геополитическата тема е изключително важна, поради което отхвърляме „Възраждане“. Меморандумът е много добра основа за реформи. Ще седнем на масата на преговорите с тези, които гражданите посочат. Ако бяхме готови да направим компромис, сега нямаше да отиваме на избори, а да осъществим ротацията и да си управляваме“, каза още Панев.

 

Всичко по темата:
Скандалите в политиката, краят на 49-то НС и служебният кабинет 907

Водещи новини

Още новини