Френска атлетка падна на колене: "Скъпи, ще се ожениш ли за европейска рекордьорка"

Getty Images
share

Френската лекоатлетка Алис Фино предложи брак на дългогодишния си приятел Бруно Мартинес Баргелу.

Състезателката участва на 3000 метра стипълчейз. Времето ѝ обаче не беше достатъчно за медал и я остави на четвърто място в крайното класиране. Въпреки това тя постигна нов европейски рекорд (8:58.64 минути).

След края на състезанието, тя се приближи до трибуните, където я подкрепяше Бруно Мартинес Баргелу. Тя го целуна и падна на колене.

Със значка, на която пишеше "Любовта е в Париж", Фино го попита дали иска да се ожени за нея. За щастие отговорът беше положителен.

"Казах си, че ако финиширам под 9 минути, тъй като 9 ми е щастливото число и сме заедно от 9 години, ще му предложа. Не обичам да правя обичайните неща. Досега никой не е предлагал по такъв начин, със значка. Затова я взех и изтичах при приятеля си", обясни Алис Фино.