Кирил Петков: Борисов е само комуникационен директор на Пеевски

Продължаваме промяната
share

Миналата седмица имахме шеф на НЗОК, който не си беше подал оставката, беше в зала и въпреки това Росен Желязков вкара за гласуване т. нар. оставка и не му даде думата. Това е само един малък пример. Тези примери се случваха непрекъснато през последните девет месеца. Това каза съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков на среща със симпатизанти в София по повод предсрочното освобождаване на председателя на парламента Росен Желязков, гласувано днес от "Продължаваме промяната – Демократична България", "Възраждане", БСП и "Има такъв народ".

Всичко по темата:
Скандалите в политиката, краят на 49-то НС и служебният кабинет 905

Истинският проблем е, че всичките тези решения не бяха негови, а бяха на г-н Пеевски. Всеки един от процедурните проблеми с нарушаването на правила беше не защото не знаеше какво прави, а, защото нямаше избор, не беше свободен, добави Петков.

Ние казваме на ГЕРБ - няма да участваме с вас повече, докато вие не станете свободни от този проблем, който имате, от този воденичен камък – г-н Делян Пеевски. Борисов е само един комуникационен директор на г-н Пеевски. Така че това е вот на недоверие срещу всеки, който не е свободен в тази зала. Ако някой друг ви казва какво да правите, ние няма да работим с вас. Ние повече няма да допуснем тези хора да си мислят, че могат да правят всичко в тази държава. Това беше послание, че България не е само тяхна, че има едни хора, които няма да се предадат, няма да се откажат, подчерта съпредседателят на "Продължаваме промяната".

НС реши: Росен Желязков вече е аут от председателското място

В отговор на въпрос съпредседателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев коментира днешната среща на лидера на ГЕРБ и Бойко Борисов и съпредседателя на ДПС Делян Пеевски с кмета на Ямбол Валентин Ревански.

Връщаме се към модела на постната пица и бухалката. Ако се връщаме към стария модел на финансиране на държавата, това е лошо, защото няма справедливо разпределение на парите по обективни критерии. По-големият проблем е, че за да направи нещо за общината си, един кмет трябва да стане зависим от политически лидери. По този начин местното самоуправление става мираж, посочи Василев.

Да се обещаят няколко милиона на някоя община не е начинът да се прави нито регионална политика, нито политика за управление на страната. Надявам се, че това няма да продължи след изборите, каза още Асен Василев.

Бившият премиер Николай Денков пък коментира решението, с което парламентът задължи Министерския съвет да осигури от държавния бюджет средства на "Мини Марица Изток" ЕАД в размер на 250 млн. лева годишно за срок от четири години с цел обезпечаване на дейности по техническа рекултивация на нарушени терени на находище "Източномаришки въглищен басейн". Проблемът на миньорите и на енергетиците е, че те бяха последователно, системно, упорито лъгани от всички, и днес това продължи, защото им обещаха 1 млрд. лева от нашите пари, от всички нас, които в момента, в който почнат да им се дават, Европейската комисия ще установи очевидното – че те са недопустима държавна помощ, и тогава пак ще трябва да ги платим, защото те са недопустима държавна помощ. А междувременно, без да вдигаме много шум, ние осигурихме 2,3 млрд. лв. за регионите на Стара Загора, Перник и Кюстендил, каза Денков.

След това всеки от тях тримата направи по няколкоминутна презентация. Последваха и въпроси от присъстващите.

 

Всичко по темата:
Скандалите в политиката, краят на 49-то НС и служебният кабинет 905

Водещи новини

Още новини