Необходими подобрения в дома след появата на бебе

  • 11 юни 2015 18:45

  • 11414
  • 0
Необходими подобрения в дома след появата на бебе
©

В един хубав ден в дома ни се появява сладко малко същество. В началото то безпомощно лежи в кошчето си. След 7-8 месеца обаче движи ръчички и коленца и започва да се премества само. Стъпва ли вече на крачета, ходът става все по-бърз, а посоката и целта, до която желае да достигне, напълно непредвидими. Пълзи към контакти, остри ръбове, недобре закрепени предмети. Тогава осъзнаваме колко опасности дебнат бебето в собствения ни дом. Невъзможно е да го поставим в нещо, като предпазен балон, още по-малко бихме желали да го вържем.

Така стигаме до необходимостта да променим средата на обитаване на бебето, т.е. нашия дом. А ако планирате ремонт на жилището поради появата на новия член на семейството, обърнете се към опитни майстори, без да се колебаете.

Бебешки порти

На първо място трябва да си набавим т.н. „бебешки порти“. Това са преградни стени, които блокират достъпа до някои стаи, но най-вече до стълбището. То трудно може да се обезопаси по друг начин, а е особено опасно за пълзящите сладури.

Виж още: 7 идеи за игри у дома, които ще сплотят семейството

Скрийте потенциалните опасности

Всичко открито и заплашително за бебето се покрива. Ако не можете да премахнете острите ръбове, използвайте подложки, за да ги обезопасите.

Покрийте всички кабели и проводници на разклонители, дори и ако са изключени от мрежата. Детето може да се омотае в тях, да се спъне или кой знае какво още.

Фурната в кухнята трябва да е затворена и на дръжката да не виси кърпа, защото хващайки се за нея, бебето лесно ще я отвори.

Ако разполагате с камина, то е добре тя да е снабдена с капаци за затваряне или да е оградена.

Заключвайте опасните стаи и шкафове

Затваряйте добре вратите на помещенията, в които не искате бебето да влиза. Можете да използвате специални прегради.

Това важи и за тоалетната, където опасни са не само чинията, но и четката, кошчето и рулата хартия. Не забравяйте и банята. Достъпа до ваната и кранчетата може да доведе до безобидно намокряне или до изгаряне с топла вода и далеч по-опасни ситуации.

Често различни препарати се поставят в шкафове под мивката. Всички ниско разположени врати на такива мебели трябва да са заключени. Знаете, че детето опознава света като пипа всичко наоколо, "опитва" колко е вкусно и какво ли не може да погълне в неговото меню.

Внимавайте с дистанционните

Дистанционните устройства трябва да са извън предела, до който достига бебето. И за всеки случай залепете капаците на отворите за батерии.

Не подценявайте дребните неща

Пространството под столовете и масите трябва да е освободено от всякакви предмети. Извън обсега на бебето е нужно да са също портмонетата и дрехите, в чийто джобове може да има монети. Монетата е голяма заплаха.

Виж още: 5 трика за обзавеждане на споделена детска стая

Още полезни подобрения

Хубаво е радиаторите да се изолират с решетка, за да не причинят изгаряния.

Набавете си приспособления, които ще предотвратят рязкото затваряне или блъскане на вратите.

Снабдете щорите със скъсен шнур.

На домашния любимец не може да се има пълно доверие. Не оставяйте бебето да си играе само с него, когато е все още много малко.

Вдъхновиха ли ви тези полезни подобрения да обновите жилището си? Ако планирате ремонт, не се колебайте да се свържете с опитни професионалисти. Разгледайте различни предложения, а след това заявете индивидуален проект лесно и безплатно!

Последвайте канала на

11414 0

Свързани новини

Коментари 0

Добави коментар

Добави коментар

Водещи новини