Бизнесът не вярва на предизборни обещания

  • 07 май 2013 17:39

  • 979
  • 2
Бизнесът не вярва на предизборни обещания
©

Повечето от членовете на Българската търговско-промишлена палата (БТПП) не виждат в предизборните програми конкретни мерки за изпълнение на поетите обещания от партиите. Това показват резултатите от направено от БТПП в периода 25 - 26 април анкетно допитване сред членовете на Палатата във връзка с предизборната кампания и обявените ангажименти, съобщи пресцентърът на работодателската организация.

53 на сто от анкетираните споделят, че в предизборните програми липсват конкретни мерки за изпълнение на обещаното.

По отношение на заетостта, която е поставена като приоритет от повечето политически партии, над половината от фирмите (54%) са на мнение, че липсва обосновка за изпълнението на този приоритет.

Бизнесът предупреждава, че при увеличаване на преките данъци и ДДС ефектите преди всичко ще са свързани с нарастване на сивата икономика (според 73 на сто) и с ръст на безработицата (според 48%). Едва пет на сто считат, че увеличаването на данъчната тежест ще доведе до повече приходи в бюджета.

Основната част от бизнеса е на мнение, че в предизборните програми на партиите липсват ясни предложения за решаване на проблемите с монополите (според 78 на сто от фирмите), в здравеопазването (76%), в образованието (67 на сто) и в пенсионната система (75%).

Последвайте канала на

979 2

Свързани новини

Коментари 2

Добави коментар

2013.07.26 | 13:01

2
Тъй като нашенския бизнес е заченат и роден чрез политически шашми, тъй като е алчен и антисоциалин, тий като окрадаха вече всичко, що беше за крадене, сега ронят крокодилски сълзи над народа . Целта им е една- да намърдат в парламента и правителството достатъчно мекушави и зависими "единици", които да въртят на малкия си пръст, та да доопоскат последните трохи от софрата.
Българин

2013.07.26 | 13:01

1
Кой от така наречените бизнесмени ще разреши по-големи заплати,а как ще си докарват по някой друг милион между другото. Повечето фирми не назначават дори мениджъри,а камо ли за логистици. Тези места се заемат от собствениците на фирмите. Изказват се че нямало толкова работа да назначават такива специалисти и после след някое грешно решение съжеляват за изгубените стотици хиляди лева. Но това е бизнесът в България,вместо да инвестират пари в технологии те назначават хора на минимална заплата и от там имат големи приходи. До кога всичко това.

Добави коментар

Водещи новини