Радиокомуникациите са ефективен инструмент в полицейската работа при екстремални условия

  • 09 май 2018 17:41

  • 723
  • 0
Радиокомуникациите са ефективен инструмент в полицейската работа при екстремални условия
© МВР

Министерството на вътрешните работи бе домакин на срещата на Експертната група по радиокомуникации, подформат на Работна група „Правоприлагане“, съобщиха от пресцентъра на МВР.

В рамките на работните сесии представители на правоохранителните структури на държавите членки на ЕС, Норвегия и Швейцария, обсъдиха прилагането на общоевропейска радиокомуникация за охрана на обществения ред и реакция при бедствия. В този контекст бяха разгледани проекти на мрежи от следващо поколение.

„В много случаи радиокомуникациите са единственият способ за координирани действия на терен в екстремални условия и извънредни ситуации. Благодарение на тях различните структури могат да съгласуват действията си и да работят като един екип“, подчерта при откриване на срещата заместник-министърът на вътрешните работи Стефан Балабанов. Той изтъкна приемствеността и съгласуваността в работата на експертната група като гарант за ефективност при съвременните изисквания.

Делегати от Норвегия, Финландия и Швеция споделиха опит при разработването на междусистемна съвместимост. Участниците се запознаха и с напредъка в изготвянето на европейска пътна карта в тази сфера. От своя страна България представи добри практики по отношение развитието на ТЕТРА-мрежата на Министерството на вътрешните работи и Интегрираната интелигентна система за сигурност. Фокус в разговорите бяха също разработването на спецификации за мобилна телефония, както и хармонизиране на честотите на дронове, използвани за охрана на обществения ред и реакция при бедствия.

Работната група по радиокомуникациите (RCEG) е създадена с Препоръката на Съвета от 4-5 юни 2009 г. относно подобряването на радиокомуникациите между оперативните звена в пограничните райони, в отговор на нарастващата нужда от проучване на въпросите, свързани с критичната комуникация, развитието на интерсистемните интерфейси, вкл. разходите и възможностите за финансиране. RCEG докладва на Работна група „Правоприлагане“ и включва в състава си експерти, занимаващи се с мобилни комуникации.

Последвайте канала на

Филип Епитропов
723 0

Свързани новини

Коментари 0

Добави коментар

Добави коментар

Водещи новини