Торс на Херакъл излезе днес по време на разкопките на форума на Хераклея Синтика, информират от Archaeologia Bulgarica.
Става дума за вотивна фигурка, а не за голяма статуя.
По-важното обаче е, че доказва съществуването на по-ранен храм от този, който екипът на проф. д-р Людмил Вагалински проучваше досега.
Според него е рано за твърда датировка, но вероятно фигурката е синхронна с откритите зидове от III -II век пр. Хр.
)
)
)
)
)
)
)