Защо долното копче на саката никога не се закопчава

Getty Images/Guliver
share

При закопчаването на сако има едно основно правило - "понякога, винаги, никога". Ако имате сако с три копчета, понякога закопчавайте най-горното копче, винаги закопчвайте средното копче и никога не закопчавайте най-долното копче.

При сака с две копчета трябва винаги да закопчвате горното копче и никога долното.

Независимо от това какъв костюм носите, най-долното копче никога не трябва да бъде закопчавано.

Когато става въпрос за елеци, също има подобно правило – винаги оставяйте най-долното копче незакопчано.

Това е като модна мантра за мъжете (жените по принцип имат право да закопчават най-долното копче). Дизайнерите на мъжки костюми дори шият материите така, че саката и елеците да изглеждат по-добре с незакопчано долно копче.

В същото време това е и едно странно модно правило — защо ви е копче, ако няма да го използвате? Откъде идва тази традиция?

Отговорът на този въпрос датира от един много дебел крал – Едуард Седми.

Историята на крал Едуард Седми (който е на престола в периода 1906 - 1910 г.) често е смятана за мит, но тя е напълно истинска, според Business Insider.

Както модните блогове и списание ще ви кажат, има история, че крал Едуард Седми, докато е принц на Уелс, а костюмите стават все по-модерни, напълнява прекалено много. За да се побира в елека си, той спира да закопчава най-долното копче, за да му пасва по-добре.

От уважение към него Британският съд, а в крайна сметка и всички останали в Англия и британските колонии, също спрели да закопчават най-долните си копчета.

Повече четете ТУК

Водещи новини

Още новини