Кирил Петков влиза като милионер в политиката, иска пълно мнозинство

Булфото
share

Декларирал съм всичките си пари. Това са над 1 млн. лева като спестявания. Всеки лев, който е спестен, е от мой бизнес. На никого няма да прехвърлям нищо. Това са мои успехи и мой труд. Живея в малък апартамент в центъра. Обичам да ходя пеша. Бизнесът ми е изцяло на чуждите пазари, не завися от никакви поръчки. Това заяви Кирил Петков в ефира на Нова телевизия.

На въпрос, че социологическите агенции дават 9% на изборите за тяхната формация "Продължаваме промяната" с Асен Василев, той заяви, че за него това е огромен процент.

"Ако се направи хубава кампания, то (резултатът, бел.ред.) ще е по 3. ", каза той.

"Нашият фокус не е тясно партиен. В следващия парламент искаме да има 121 депутати от коалицията на почтеността", заяви той.

По думите му много се е зарадвал като е чул Мая Манолова и Христо Иванов.

"И двете формации искаха разговор. Това е една от целите ни. Тези хора припознават много от общините ни цели. Трябва да изясним принципите на бъдещата коалиция за управление. Не трябва преди изборите да се явяваме с обща листа. Ние ставаме новият център. Трябва да дадем избор на хората да гласуват и от крайно дясно до крайно ляво. Всички избиратели си имат техните преференции. По-важно от политическите краски е да спрем корупцията и да имаме 121 депутати пълно мнозинство. Искаме да дадем пълна демокрация на избирателя. Искам да седнем и да говорим с всички, които искат. Коалицията на Слави Трифонов трябва да преглътнат егото си. Работил съм с Мика Зайкова и с Ива Митева. Бих ѝ се обадил на Мика Зайкова и бих и казал: Това искам да правим, заповядай!", коментира още Петков.

„Продължаваме промяната“ подписа споразумение за общо явяване на изборите с две партии

Попитан дали има проблем, че от ИНТ са повдигнали темата за канадското му гражданство, той заяви: "Не ме интересува какво са казали за мен. Искам да има един работещ парламент".

"Трябва да имаш 121 души без значение дали е от ляво или от дясно, които искат да работят. Да спрем корупцията, но не само да го казваме, а наистина да го направим", отсече Петков.

Той заяви, че познава американския посланик, както и френския и немския.

"Нулевата корупция, към която се стремим, работи не само за нас, но и за България като пълноправен член на ЕС", категоричен е Петков.

И подчерта:

"Нашият интерес е да има диверсификация на енергетиката без значение кой ни я дава".

Попитан дали Мая Манолова е почтен политик, той заяви, че това, което е видял, му харесва като политики.

Кирил Петков отсече, че не иска да влиза в клюки.

"В последния парламент всеки говореше кой какво е казал", коментира Петков.

"На 21 април направих всичко, което се искаше от мен по канадския закон, за да не съм канадски гражданин. Човек не може да бъде натрапен гражданин", каза още той.

Що се отнася до Румен Спецов, той заяви:

"Това да се прави данъчна проверка на хора, който никога преди не са проверявани и да се пита откъде са тези скъпи коли, които карат - то това си има цена".

Относно заплахите към шефа на НАП Петков загатна, че става дума за хора, получавали големи обществени поръчки.

По думите на бившия министър на икономиката много трябва да се внимава с компенсациите, защото тези пари идват от някъде.

"Трябва да се сменят шефовете на енергийните холдинги у нас", смята още Петков.

Що се отнася до гей браковете, той заяви, че е традиционалист, но не е хомофоб и това са лични отношения, но не би ги институционализирал.

Към Петков беше отправен въпрос дали болниците трябва да са търговски дружества. В тази връзка той заяви, че трябва да се направи изцяло нова система, защото чрез здравните заведения изтичат в момента много пари.

Още по темата за новата формация "Продължаваме промяната" - чуйте във видеото:

Водещи новини

Още новини