Красимир Каракачанов: Защо забравяме, че на армията трябва да се осигури най-доброто, за да изпълнява функциите си?

share

България е могла да си позволи най-добрите самолети в миналото, затова е вършила чудеса от храброст. Защо забравяме, че на армията трябва да се осигури най-доброто, за да изпълнява функциите си. Това каза вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов в предаването "Панорама" по БНТ.

„Трябва да се избере най-доброто възможно въоръжение. Военните казват, че Ф-16 е най-доброто. Притеснението на част от офицерите е, че по български манталитет, да не отделяме пари за поддръжка. Сега закупуваме въоръжение, което ще се използва в следващите 40 години“, каза той.

„Това което предлага МС е да се дадат правомощия, за да се започнат преговори. В разговорите, които са водени с трите компании, за отстъпки, САЩ са склонни да се съобразят с ценовите параметри, зададени от НС. Ако условията не са изгодни за България, в прав текст ще им го кажа“, увери Каракачанов.

"Ако не намерят гласове, които да подкрепят тази сделка, ще бъде добре. Ако ли - не, ще е зле. Както се казва "Ум царува, ум робува, ум патки пасе". Умът ни е дефицит през последните години, затова пасем патки", каза Красимир Каракачанов. 

"Аз не съм нито американофил, нито русофил. Аз съм български националист", отсече вицепремиерът.

Той коментира и ситуацията с роския етнос в страната. Каракачанов заяви, че част от циганското население в България е образовано и се държи уважително, друга част обаче беше научена от разни фондации, че има само права, но не и задължения. "Решението с интеграцията на циганското население ставало с образование и труд. През последните 30 г. една част от тях работят, държат се уважително. Другата част беше научена от всевъзможни фондации, които се финансирани от не знам от кого, че има само права. Те хвърляха пари да се подбиват националните ценности, да се защитават гей проекти и де дезинтеграция на ромското население. Дългосрочното решение минава през училището. Тези делегирани бюджети трябва да се махнат. Те не ходят на училище, но се оказва, че имат дипломи. Докато не премахнем тази фалшива интеграция, няма да решим проблема. Може ли тези 400 хил. млади хора да са трайно безработни. В България може. От юни 1990 г. до ден днешен всяка година има избори. Дали българските политици най-накрая ще започнат да действат като държавници, а не само да се интересуват от това дали ще спечелят изборите", каза Красимир Каракачанов.  

Водещи новини

Още новини