Йончева е говорител на наследницата на престъпната БКП!

булфото/архив/
share

Говорителката на парламентарната група на БСП Елена Йончева хептен загуби контрол над думите си и вчера каза, че  парламентът е „организирана престъпна група”. Да де, ама тя е „гласът” на БСП, наследницата на БКП, която със закон е обявена за престъпна партия. Така че кой говори за „престъпна група”?!

„Няма политически субект в Народното събрание, с който БСП да разговаря. Това даже не е шайка, а организирана престъпна група”. Това заяви говорителката на парламентарната група на БСП Елена Йончева в предаването „Неделя 150“ на БНР.

„Това е банда, която има свой главатар, свой вожд и последното гласуване, нарушаването на Изборния кодекс, нарушаването на българските закони само доказва това“, добави още Йончева.

На наследницата на БКП – БСП и нейната говорителка Елена Йончева явно трябва да им се припомня с по-често, че Законът за обявяване комунистическия режим в България за престъпен бе приет от 38-то народно събрание на 26 април 2000 г. и обнародван в Държавен вестник, брой № 37 от 5 май 2000 г.

Така че за какви банди и престъпни групи имат право да говорят точно представители на тази партия! Това е ярък пример за безпардонност и наглост, от който на нормалния човек чак му спира дъха.

Вместо да ходят на работа, за което им се плаща, хората от антуража на Корнелия Нинова се чудят какви словесни лупинги да правят. Истеричните действия на Нинова и сие вече са неразбираеми и неприемливи не само за опонентите им и различно мислещите от тях, а и за мнозина от техните си хора.

В събота низверганият от новите партийни ръководители в червената столетница Михаил Миков заяви пред БНТ, че ефектът на бойкотирането в парламента от страна на БСП удря и върху парламентаризма, и върху демокрацията. Отстраняването на Миков бе част от плана на Нинова за превземането на всички властови позиции в партията. Според него, въпреки че напускането на парламента е легитимно политическо средство, обикновено се ползва когато външната обстановка създава предпоставки за промяна на политическото статукво и тогава това се използва като един допълнителен елемент за натиск върху управляващите. Сега обаче няма външни предпоставки.

Според политолога и бивш депутат от БСП Татяна Буруджиева пък правилникът на Народното събрание в момента се употребява по политическо предназначение. "Ако трябва да продължим логиката, в която се развива сегашната ситуация, може би ще се стигне до отнемане на субсидията им, защото, парите които получават депутатите, се взимат от данъкоплатците, тоест тези пари са, за да се върши работа. Все пак никой не гласува за партия, която да излиза от парламента, а БСП излиза вече за трети път оттам. БСП губят. Това е същият казус като неотиването на Нинова на конгреса на ПЕС в Лисабон, на който бе преизбран Сергей Станишев. Големият професионализъм в политиката не е когато си мнозинство, а когато си опозиция. Нима лошият рейтинг на парламента е само заради управляващите? Никой не фотосинтезира, някой ще трябва да плаща надниците на тези народни представители, които не ходят на работа”, коментира Буруджиева.

Наистина кой ще плаща на депутатите от БСП, докато бягат от работа, въпреки че днес и техният президент Румен Радев ги призова да изпълняват задълженията си? Този простичък ленински въпрос чака свой отговор. Може и от говорителката на БСП, партията наследница на обявената за престъпна БКП.

Водещи новини

Още новини