Британско семейство спаси най-старата къща във великотърновска област, строена през 1763 г. Фамилията Торп е реставрирала старинната сграда, известна като "Къщата на Кокона Анастасия".
Преди време английските заселници купили имота във Велико Търново от българин, който имал дългогодишен спор с местната власт за част от двора. Почти година е коствало набавянето на позволителни за реставрация на постройката, която е паметник на културата. В момента къщата се обитава от 35-годишната Финел Торп, която по професия е строителен дизайнер. Първоначално напористата дама, която не говори български и не обича публични изяви, наела местна бригада, за да поправи фасадата и основните елементи. "Работата обаче не потръгна и тя сама развъртя инструментите. Не вярвахме на очите си, сама си шпакловаше , боядисваше. Адски оправна жена е", обясняват нейни съседи, пише Труд.
Освен къщата, чужденците ремонтирали почти изцяло и настилката на улицата. Строената преди почти 3 века емблематична къща се намира между улиците "Пандели Кисимов" и "Никола Пиколо" в старинната част на болярския град. Говори се, че под нея има прокопани тайни проходи и подземни тунели, част от които били разрушени при опустошителното земетресение през 1913 г. "Автобиографията на Кокона Анастасия е впечатляваща, а домът й присъства в трудовете на всички историографи. Заради това в миналото държавата слага ръка на него, но в последствие наследниците й си го връщат", обясняват търновски историци.
Анастасия е една от най-интересните местни личности. Сестра е на Никола Пиколо, революционен деец и културен деятел. Къщата е купена от софиянеца Атанас Арнаудов. Сградата е призната за паметник на културата от епохата на Възраждането с указ на Народното събрание още през 1964 г. Наследниците на Никола Пиколо Сава и Антония Стефанови живеят в София. След идването на демокрацията между Стефанови и областта е изготвен договор за доброволна делба. По стечение на обстоятелствата къщата вече е собственост на уелсците, които се оказват и отлични стопани и ценители на старините.