„Докато смъртта ни раздели“, „Абигейл“ и „Докато смъртта ни раздели 2“ са поредица от хорър филми, създадени от Тайлър Жилет и Мат Бетинели-Олпин.
Класова борба и продадени души
Това е подигравка, която работи в полза на филмите, тъй като публиката може да се смее както на абсурдността на предпоставките и изпълнението, така и на некомпетентността на семейство Льо Домас.
Междувременно „Абигейл“ изследва трудностите, през които преминава нисшата класа. Героинята на Мелиса Барера, Джоуи, е изключително близка до зрителя в желанието си да направи всичко, за да отгледа и подкрепи сина си.
Свързващи елементи и кървави експлозии
Подобно на сладоледите „Корнето“ в „Шон от мъртвите“, „Горещи палки“ и „Краят на света“, това е забавен начин за свързване на трите филма, който носи на феновете момент на чисто задоволство, когато се случи.
Реакциите на оцелелите герои в тези моменти са дори още по-добри – те просто стоят, покрити с кръв и в пълен шок. Гледката е абсолютно безценна.
Преди две седмици една тайна хорър трилогия достигна своя финал, без почти никой да забележи. Не става дума за официална поредица с ясно обозначени части от 1 до 3. Подобно на трилогията „Корнето“ („Кръв и сладолед“) на Едгар Райт обаче, тези филми споделят сходни теми и елементи, които ги свързват по интригуващ начин.
Дуото, по-известно като „Radio Silence“, създава тези оригинални продукции, за да предложи забавни обрати на различни хорър клишета, включително слашъри и вампири. Под повърхността на основните сюжети обаче трите филма имат много повече общо, отколкото феновете предполагат, пише Screenrant.
Най-голямата обединяваща тема в трите филма е разликата между висшата и нисшата класа. Филмите от поредицата „Докато смъртта ни раздели“ са много по-директни в посланията си, като приравняват висшата класа с хора, готови да продадат душите си, за да запазят богатството си.
Разбира се, това е доведено до крайност, тъй като тя е представена като престъпник, който отвлича дъщерята на богат мъж за откуп. Въпреки това, около нея се изгражда усещане за съпричастност. Дори Абигейл, която се оказва вампир, накрая казва, че Джоуи трябва да живее, за да бъде със сина си.
Освен общите теми, филмите споделят и свързващи елементи. В историите се появяват герои, които без колебание се отказват от живота си в нисшата класа, за да се присъединят към висшата – било то като станат членове на семейство Льо Домас, или като доброволно се превърнат във вампири.
„Докато смъртта ни раздели 2“ дори коментира това, като Грейс обяснява на сестра си защо отказва да се омъжи за член на едно от семействата в Съвета, дори това да им осигури свобода. За нея подобен ход би означавал да продаде душата си и да изгуби себе си.
Безспорно най-забележимият елемент и в трите филма е начинът, по който умират вампирите в „Абигейл“ и членовете на семейство Льо Домас и Висшия съвет. Всеки филм завършва с поне един персонаж, който експлодира в огромна локва от кръв и вътрешности. Това се случва без никакво предупреждение – те просто се взривяват спонтанно, което е едновременно шокиращо и комично.
„Докато смъртта ни раздели“, „Абигейл“ и „Докато смъртта ни раздели 2“ са перфектната тайна трилогия, която всеки фен на хоръра трябва да гледа. Макар и да не са пряко свързани сюжетно, общите теми и елементи ги превръщат в страхотна поредица от филми на „Radio Silence“.
)