Не е тайна, че всеки от нас си позволява да отложи текущите си задължения с ден-два.Ново проучване показва, че това не е въпрос на мързел, а на гени. Автор на изследването е на Даниел Густавсон от Университета на Колорадо.
Учените твърдят, че отлагането е генетично обуслувена характеристика. То произтича от еволюционни корени, отговорни за способността ни да преследваме и постигаме целите си. Това твърдение е подкрепено от специално изследване с близнаци. Еднояйчните близнаци са склонни да показват по-големи прилики в поведението си, докато двуяйчните близнаци, които споделят само 50% от гените си, като при всички други братя и сестри, показват по-големи различия в поведението си, пише "Всеки ден".
учените изследват 181 двойки идентични близнаци и 166 двойки двуяйчни близнаци. Те откриват, че маниерът за отлагане е наследствен. Той се проявява винаги ръка за ръка с импулсивността, тъй като тези черти са генетично свързани и никога не се проявяват самостоятелно. Това откритие предполага, че отлагането е еволюционен продукт на импулсивността.