Не допуснаха журналисти на честванията по повод 100-годишнината на ВАС (видео)

share

Голям гаф стана днес по време на честванията по повод 100-годишнината от създаването на Върховния административен съд. На събитието не бяха допуснати по-голямата част от чакащите журналисти и те останаха пред вратите на сградата на ВАС, предаде репортер на Novini.bg.

В злата, където се проведе тържеството успяха да влязат само представителите на определени медии. От пресцентъра на ВАС се оправдаха, че залата, където се провеждат честванията е малка и няма да може да побере всички желаещи да отразят събитието.

На самата церемония участваха министър-председателят Пламен Орешарски, председателят на парламента Михаил Миков, главният прокурор Сотир Цацаров, президентът Росен Плевнелиев, омбудсманът Константин Пенчев и редица висши магистрати. Събитието се проведе при драконовски мерки за сигурност.

Михаил Миков беше крайно лаконичен по темата за оставката на заместник-председателя на парламента Христо Бисеров. "Няма да коментирам тази тема. Народното събрание ще определи заместника на г-н Бисеров. Аз не мога да взимам отношение по този въпрос", отговори Миков на журналистическите въпроси.

Президентът Плевнелиев също говори пред насъбралите се журналисти. "Започнахме работа по бюджета, анализираме много внимателно цифрите, проведохме срещи, включително с представители на службите. Представени са пред мен, и пред екипа ми, много ясно разчетени анализи. Те са представени вече и на министър-председателя и на министъра на финансите", обясни Плевнелиев. Той ще има среща с ресорните министри, които са свързани с основната компетенция на президентската институция, министъра на отбраната и министъра на външните работи. „Ще имам срещи днес с тях, и основните теми са анализите на двете министерства по отношение на бюджета за 2014. Комисията по финанси в президентската институция също работи. Трябва да излезе с конкретни, обобщени данни, в момента работи на много високи обороти, и президентската институция ще покаже своята много ясна позиция по отношение на бюджета, на базата на анализи и данни”, обясни той.

„Не е задача на президента да влиза дълбоко в един или друг процес, свързан с гражданското общество. Виждам моята задача като платформа, като човек, който трябва да чуе всеки, и да се обърне към всеки. От февруарските протести досега, аз правя едно и също нещо – опитвам се да чуя какво казват хората. Основният проблем е ниското доверие на хората към институциите. Повишаването на това доверие, е предпоставка за една по-добра демокрация, работеща и позната от хората, за да се случи това нещо всички трябва да обърнем внимание на гражданското общество”, каза още президентът Плевнелиев.

Водещи новини

Още новини