Най-добре платен от новите български евродепутати е бил лидерът на партия “България без цензура” (ББЦ) Николай Бареков. Докато работел за ТВ 7 ЕАД, той вземал над 10 хил. евро бруто на месец. В “Балкан българска телевизия” ЕАД доходът му от заплата бил от 5001 евро до 10 хил. евро на месец.
Това става ясно от декларациите на новите ни 17 пратеници в Европейския парламент, пише в. Труд. С най-ниски месечни доходи били лидерът на младежкото ДПС Илхан Кючук, бившият столичен общински съветник и заместник-председателят на ВМРО Ангел Джамбазки, който замина за Брюксел от ББЦ, и известният като “Любимец 15” социалист Момчил Неков.
Кючюк печелел между 500 и 1000 евро като съветник към политическа партия и парламентарен секретар. Джамбазки и Неков пропуснали да отбележат в коя графа по доход попадат. Вероятно защото били под 500 евро, каквато графа няма в декларациите. Като старши експерт в Комисията за защита на личните данни Неков би трябвало да взема между 1000 и 2800 лв. на месец. Джамбазки явно е диверсифицирал източниците си на пари - той получавал суми от фондация ВМРО, от Столичния общински съвет, от сдружение ВМРО и от ПП ВМРО-БНД.
Новите евродепутати и бивши депутати от ГЕРБ Томислав Дончев и Емил Радев са декларирали заплати в диапазона 1001-5000 евро. Ева Паунова, която бе съветник на евродепутатката Илиана Иванова, е в същата категория. Досегашните членове на ЕП Мария Габриел, Андрей Ковачев, Владимир Уручев, Илияна Йотова, Светослав Малинов и Андрей Ковачев са посочили от 5001 до 10 000 евро. Сергей Станишев и Георги Пирински вземали между 1001 и 5000 евро, както и колегите им ДПС Неджми Али и Искра Михайлова.