"Много малко време ни трябваше, за да станем свидетели на най-позорното нещо в българския парламент – гласуването с чужди карти. Тъй като кворумът е много висок – 99 души, колегите от т.нар. управление ще имат доста проблеми. От балкона се видя, че има хора, които гласуват с чужди карти", каза на брифинг в парламента зам.-председателят на ПГ на ГЕРБ Димитър Главчев.
„Неслучайно се чуват гласове, че би било нарушение на човешки права, ако се използва биометрия, но същите тези хора, които говорят за нарушение на човешки права, според мен имат международни паспорти и е интересно как приемат да им се нарушават човешките права, като пътуват в чужбина? На още доста неща ще ставаме свидетели в този измислен вид на парламента, който не отговаря на интересите и очакванията в обществото. Ние наистина няма да участваме в гласувания от подобен род. Ние ще участваме в гласуване, което е свързано с дневния ред на хората, когато се отнася за техните доходи”, добави Главчев.
„Вчера се върна участието на агенти, свързани с „Държавна сигурност”, в ръководството на парламента, което е абсурдно за всички наши евроатлантнически партньори. Ще ставаме свидетели на още доста срамни неща. Ръководещите заседанията не взимат елементарни мерки да вкарват дебата в Народното събрание в русло, което е нормално за парламентаризма”, заяви още той.
„Има колеги народни представители, които си се обръщат на малки имена. Председателството подсказа услужливо на г-н Волен Сидеров как се казва народният представител – Гошо. Не сме на мегдана, в което и да е българско градче, за да се говори по този начин”, каза депутатът.
„Вчера имаше нескопосан опит да ни се преподава българска граматика. Ако всичките им експертни познания са такива, не ни чака нищо добро. Ставаше дума за риторична фигура и лекцията, която се изнесе, беше неприложима за случая. Аз разбирам затрудненията на господина, който преподаваше тази лекция и се оказа, че Цветков беше прав, но на Цветков това му е майчиният език”, добави Главчев във връзка с вчерашното изказване на председателя на ПГ на ДПС Лютви Местан, в което той обяснява разликата между „риторичен” и „риторически”.