Калпавите „примадони” винаги са с най-големи претенции

pixabay
share

Един математик днес използва горната метафора за преговорите, които предстоят между политическите формации, спечелили изборите, за евентуално бъдеще управление. Та проф. Витанов определи лаконично участниците в тези процеси „Бойко Борисов и примадоните”.

В операта, за където е определението „примадона”, такава е най-добрата изпълнителка, която играе главната роля.

В живия живот обаче не винаги е така. От опит знаем, че в нашето общество най-калпавите „примадони” по дефиниция имат най-големи претенции. Иначе казано, колкото са по-кухи по съдържание, толкова са по-натрапчиви претенциите им.

В политиката е така. Вижте как започнаха да извиват ръце още преди да е свършило официално обжалването на изборните резултати! Един от последния ред дори си поиска в прав текст министерско кресло още преди да е конституиран нов парламент и после, дай боже, и работещ кабинет!

Други от формациите със затихващи функции избягаха пред вятъра, за да заявят без никой да е искал мнението им, какво били мислели, приели и неприели. Такова нахално и нагло поведение, е откровена обида за човека с вкус, но не и за тези доказали се вече  като пишман политици.

Един от капризите на партийните ни „примадони” през годините не спира да ме изумява, защото се натрапва рецидивно след всеки следващ вот. Това е някой априори да изключва от общото уравнение която и да е партия, за която са гласували хиляди избиратели, щом е прескочила бариерата.

Мисля, че никоя партийна „примадона” няма право да обижда по този начин избирателите на друга формация.

Обратното е липса на елементарно възпитание, да не говорим за дефицита на каквито и да е качества за участие в политиката. Имаш право да си калпава и капризна „примадона”, но не и да натрапваш кухите си претенции на цялото общество, само защото за теб са гласували под 10 на сто от българите, имащи право на глас.

Впрочем, продължава да изумява и нежеланието на всички партийни „примадони” да вкарат в ред избирателните списъци, за което с много колеги пишем отдавна.

Само за една много куха „примадона” може да е нормално, че държавата ни по официални преброителни данни има население от 6 447 000 души, а в избирателните списъци „живеят” свой избирателен живот 6 602 990 избиратели?!

 

Този коментар изразява личното мнение на автора и може да не съвпада с позициите на novini.bg

Водещи новини

Още новини