Протестите се късат на отломки из всички градове, пламнали срещу цените на тока и монополите. Разпарчетосването им вече е поголовно след първото разцепване, когато партийци яхнаха бунта и го подкрепиха срещу правителството. Оставката на кабинета "Борисов" обаче изуми голяма част от протестиращите и роди какви ли не идеи за искания, пише "Всеки ден".
Според изданието от Велико народно събрание, смяна или поне ремонт на Конституцията до "исландския модел", чрез който умни глави да се сетят и да оправят държавата. И заради хаоса в исканията се стигна до голямо цепене. От протестите всеки ден изкачат нови и нови "лица на бунта", които се определят като непартийни, но исканията им вече са политически. Формулирането им обаче сее раздори между вождовете на протеста, между които текат и тежки разпри кой да е баш водача. Както и към кого точно да се отправят исканията, оплетени в сложната за тях материя на държавното устройство, коментират политолози пред вестника.
В Стара Загора на протест от едва 150 души стана грандиозен скандал. Битката се преобърна от срещу монополите за това кой да бъде представител на гражданите. Една групичка се скара кой да води бунта и зад мегафона през три минути заставаха нови хора, които се обявяваха за водачи, а други трима непрекъснато заявяваха, че те са легитимни.
В Бургас "вождовете" се скараха, като дори си дърпаха микрофона. След което изгодиха излъчен преди това лидер. Едва не се стигна и до физическа саморазправа.
Бунтовните пловдивчани са оформени в две крила, но пък водачите им си спретнаха скандал на трибуната при Централна поща пред 5000 души, които гледаха сеира.
Във Варна пък се разцепиха заради конкретен водач - Иван Петров, който бе наръган с нож. "Подчинените" му хиляди бунтовници са на две страни - едната, искат да го изгонят, защото е бил кандидат за кмет на морската столица през 2011 година от формация близка до БСП, а другата, по-малка част - го подкрепя.