• 02 май 2013 12:58

• 2116
  • 3
©

Хърватският вратар Иван Турина е бил открит мъртъв тази сутрин в апартамента си в Стокхолм. Футболистът защитаваше цветовете на клуба АИК от шведската столица. Новината за трагичната смърт е била потвърдена от полицията и от представители на АИК.

"за съжаление мога да потвърдя, че Иван Турина е мъртъв. За момента липсва информация, че е било извършено престъпление", заяви представител на полицията. Футболистът има съпруга и две дъщери. Турина носи екипа на АИК от 2010 година, като има изиграни 65 мача в шампионата на Швеция.

Иван Турина е играл срещу български отбор. През есента на 2010-а хърватинът пази вратата на шведите в мачовете с "Левски" от Лига Европа. Двубоят в Стокхолм завърши 0:0, след което "сините" биха с 2:1 на реванша в София и влязоха в групите на втория по сила европейски клубен турнир. Попаденията във вратата на Турина на 26 август 2010 година вкараха Даниел Младенов и Гара Дембеле.

Гостите от Стокхолм поведоха в резултата на "Герена" с гол на Мохамед Бангура в 11-ата минута. След почивката обаче избраниците на Ясен Петров изригнаха за 2 минути и с попадения на Даниел Младенов в 49-ата и на Гара Дембеле в 51-ата стигнаха до пълния обрат и ликуваха след последния съдийски сигнал, докато Иван Турина и компания си тръгнаха победени.