Китайска баскетболистка, висока 2,20 м, отчайва опонентите си на шампионат за девойки до 18 години

• 25 юни 2024 16:30

• 3394
  • 2
© Кадър: Twitter

Светът на баскетбола остана изумен от появата на Жън Жу – китайска баскетболистка с ръст от 2,20 метра, която се състезава в азиатски шампионат за... девойки до 18-годишна възраст. А Жу няма причина да не участва в шампионата, защото е едва на 17 години.

Едва ли е нужно да споменаваме, че Жу беше над всички и в буквален и в преносен смисъл. За времето, прекарано на паркета, тя отбеляза 19 точки, спечели 7 борби, направи 3 блокади и се отличи с 2 отнети топки. Участието на Жу помогна на домакините да надделеят над Индонезия със 109-50 в първия мач на Китай от турнира.

Продадоха за рекордна сума маратонки на Майкъл Джордан

Отборът на Китай е сред основните фаворити за трофея, заедно с тимовете на Австралия и Япония, и постигане на директно квалификационно място за следващото Световно първенство U-19, което ще се проведе в Чехия догодина.

Любопитен факт е, че Жу е по-висока от баща си, който е с ръст от 2,13 м, а майка ѝ е „едва“ 1,98 метра.