Политолог: Всички президентски републики са приключили с диктатури

  • 12 август 2020 21:21

  • 44183
  • 123
Политолог: Всички президентски републики са приключили с диктатури
© bulphoto (архив)

Единственото постижимо искане на протестиращите е оставка на правителството, каза за Радио „Фокус“ политологът доц. Стойчо Стойчев.

Той призна, че е скептичен към заявките на президента Румен РадевРумен РадевРумен Георгиев Радев е български военен, генерал-майор от резерва. Бивш командир на да прави конституционни промени.

Политологът доц. Стойчев: Президентът е неформален лидер на протестите

По думите му всички президентски републики са приключили с диктатури. „Просто сравнението с Франция е много хубаво, и със САЩ, обаче ние не сме като Франция и като САЩ, ние сме много по-близко до нашите съседи, да кажем, като Гърция, Турция, Сърбия, и можем да погледнем в тези държави например до какво е водило увеличените правомощия на президентската институция, или пък своего рода президентски модели, или в Източна Европа бившите съветски социалистически републики“, добави той.

Машинното гласуване би означавало да се създаде многомилионен бизнес и някой ще печели от него. Колкото до конституционните промени, всеки ще иска да пробута нещо свое и ако изобщо се стигне до ВНС трябва да си припомним печалния опит от предишната промяна в Конституцията, добави политологът.

Дребните сметки на едни водят до големи проблеми в обществото за дълъг период от време, предупреди доц. Стойчо Стойчев.

Последвайте канала на

Мая Йорданова
44183 123

Свързани новини

Коментари 123

Добави коментар
Милфки

2020.08.13 | 00:08

60
Да ми паднат тия майки ...
А ХА АХ ...ИВАНОООВ ...ИВАНОВ ...

2020.08.13 | 00:10

62
ВЕРА “ МАЙКА “ ПЪРВО ДА СПРЕ ЦИГАРИТЕ И ОНАЯ ПРОСКУБАНАТА И ТЯ ...ПОСЛЕ ДА СЕ ХВАНАТ НА РАБОТА ..НЯКЪДЕ ...КАТО ЧИСТАЧКИ ИЛИ НЕЩО ПОДХОДЯЩО ЗА “ КЛАСАТА “ ИМ ...ИМА ЦЕНТРОВЕ ЗА ТЯХНИТЕ ДЕЦА ..ОСТАВЯТ ГИ ТАМ И ЧЕТИРИ ЧАСА МОГАТ ДА ЧИСТЯТ КЪЩИ И ПОДЗЕМИЯ ...НЕКА ДА РАБОТЯТ ...ТОГАВА ДА КРИТИКУВАТ ..!
Ама, Десо

2020.08.13 | 00:11

63
Десо ма, удари му на Румен една пут.ка че съвсем е изтрещяш :)
А ХА АХ ...ИВАНОООВ ...ИВАНОВ ...

2020.08.13 | 00:08

59
ВЕРА ПЪРВО ДА СПРЕ ЦИГАРИТЕ И ОНАЯ ПРОСКУБАНАТА И ТЯ ...ПОСЛЕ ДА СЕ ХВАНАТ НА РАБОТА ..НЯКЪДЕ ...КАТО ЧИСТАЧКИ ИЛИ НЕЩО ПОДХОДЯЩО ЗА “ КЛАСАТА “ ИМ ...ИМА ЦЕНТРОВЕ ЗА ТЯХНИТЕ ДЕЦА ..ОСТАВЯТ ГИ ТАМ И ЧЕТИРИ ЧАСА МОГАТ ДА ЧИСТЯТ КЪЩИ И ПОДЗЕМИЯ ...НЕКА ДА РАБОТЯТ ...ТОГАВА ДА КРИТИКУВАТ ..!
Милфки

2020.08.13 | 00:07

58
Да ми паднат тия майки ...
ДАЙТЕ ..

2020.08.12 | 23:56

52
НА НАЦИСТО РАДЕВ ВАЛСТ И ГЛЕЙ КО СТАА ..ШИ СПРЕ САЙТОВЕ , МЕДИИ ...КАКТО ГО НАПРАВИ В БЕЛАРУС ЛУКАШЕНКО ...ДИКТАТОРА С КОМУНЯГИ ПО ДЪРЖАВНОТО УСТРОЙСВО НА БЕЛАРУС ...УЗУРПИРАЛИ СА ВСИЧКО ТАМ И ФАЛШИФИЦИРАХА ВОТА ...БЕЛАРУС ИСКАТ ЕВРОПА ...А ЛУКАШЕНКО НЕ ..!

2020.08.12 | 23:35

44
Фък-офф нещастници на хранилка политолози и социолози - обслужвате ли господаря дет ви поръчва "мненията" а? Влечуги, най-паразитната и безмислена "професия" е ваща, платени шутове, най-долен обслужващ персонал .. пфу ..
Ха ха

2020.08.13 | 00:02

55
Корнелия , ти ли си ?
Ама, Десо

2020.08.13 | 00:11

64
Десо ма, удари му на Румен една пут.ка че съвсем е изтрещяш :)
Ама, Десо

2020.08.13 | 00:11

65
Десо ма, удари му на Румен една пут.ка че съвсем е изтрещяш :)
А

2020.08.13 | 00:22

73
НЯКОЙ ДА Е ВИДЯЛ ВЕРА ИВАНОВА ДА ВАДИ ДЕЦА В НЕРАВНОСТОЙТО ПОЛОЖЕНИЕ ПРИ ПРАВИТЕЛСТВАТА НА БСП ...А...?