Калфин: Почувствах се горд от възможностите и постиженията на ИТ сектора у нас

  • 11 март 2016 14:40

  • 1399
  • 1
Калфин: Почувствах се горд от възможностите и постиженията на ИТ сектора у нас
© Булфото

"Почувствах се горд от възможностите и постиженията на нашия ИТ сектор", каза вицепремиерът и министър на труда и социалната политика Ивайло КалфинИвайло Калфин Ивайло Георгиев Калфин е роден на 30 май 1964 г. в София. През 1983 година завършва 9-та Френска след проведения форум за инвестиции в сферата на аутсорсинга в Цюрих вчера, съобщи МТСП.

Представителите на водещи швейцарски компании, поканени на събитието, буквално аплодираха младите, образовани хора с отлични професионални умения, които направиха презентации на нашите фирми. "Уверен съм, че тази среща ще бъде началото на успешно бизнес партньорство между български и швейцарски фирми", отбеляза министър Калфин. Срещата се организира благодарение на усилията на посланика на България в Швейцария Меглена Плугчиева, с участие на Българската аутсорсинг асоциация.

"България е избрана през 2015 г. за най-добрата аутсорсинг дестинация", съобщи министър Калфин. Той допълни, че тази атрактивност трябва да се пропагандира усилено, за да се привлекат повече чуждестранни компании, които инвестират у нас. "Ние не сме тук да убеждаваме швейцарския бизнес да се мести в България, а да стимулираме партньорството между компании от двете държави, така че да спечелят и двете страни", подчерта вицепремиерът.

Той оцени високо опита на Швейцария в развитието на високите технологии и създаването на клъстери. "България полага усилия за развитието на този сектор, създаде се вече първият технологичен парк у нас, готови сме да си партнираме с Швейцария, за да почерпим от богатия й опит", поясни министър Калфин.

"България е атрактивна дестинация поради съвкупност от фактори, които правят инвестициите у нас бързо възвръщаеми. Данъчното ни облагане е сред най-ниските в Европа - 10 на сто плосък и 10 на сто корпоративен данък. В регионите с висока безработица данъчните облекчения са още по-големи", съобщи вицепремиерът. Той допълни, че в чужбина има над 80 000висококвалифицирани български студенти, които биха се върнали в България при атрактивна работа в ИТ сектора.

"Почти половината от населението говори най-малко един чужд език, а при младите хора са и повече", съобщи министърът.

Последвайте канала на

Калина Христова
1399 1

Свързани новини

Коментари 1

Добави коментар

2016.03.16 | 22:12

1
шампиони сте , по дебнене, подслушване , картотекиране на изказвания , тролене , и все специалисти от IT сектора , да ама децата ни бягат от такива като вас , и по добре в чужбина , от колкото унижени в собствената си родина

Добави коментар

Водещи новини