МО: В изказването на Сидеров няма нищо вярно

  • 28 януари 2015 14:01

  • 8971
  • 198
МО: В изказването на Сидеров няма нищо вярно
© Булфото

Няма мобилизация на резервисти и подготовка за война.

Това се казва в съобщение на Министерството на отбраната. То е по повод днешното изказване в парламента на лидера на "Атака" Волен СидеровВолен СидеровВолен Николов Сидеров е български политик и журналист, лидер на крайнодясната националистическа, който заяви, че в България тече военна мобилизация. Сидеров е убеден, че последните посещения на държавния секретар на САЩ Джон Кери и генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг имат за цел да вкарат България във война срещу Русия.

Ето какво се казва още в съобщението на МО:

"По повод изказването на лидера на политическа партия „Атака“ Волен СидеровВолен СидеровВолен Николов Сидеров е български политик и журналист, лидер на крайнодясната националистическа Министерството на отбраната заявява:

България и Министерството на отбраната не мобилизират войски, нито подготвят война срещу която и да е държава. В изказването и изводите на лидера на ПП „Атака“ Волен Сидеров няма нищо вярно.

Съгласно Закона за резерва на Въоръжените сили на Република България и Наредба за военния отчет на български граждани и техника за мирно и военно време, приета с ПМС №167/30.07.2012 г., на военен отчет подлежат всички български граждани, преминали военна подготовка (бивши кадрови войници, сержанти и офицери, граждани, отбили наборна служба, и такива, които са изявили желание да придобият начална военна подготовка). Те участват в окомплектоването на военновременни формирования съгласно закона. Централното военно окръжие и неговите структури в страната извършват периодично актуализация на списъците за окомплектоване и това е причината да са изпращани повиквателни заповеди до български граждани, които имат военна подготовка.

Проверката на списъците на ангажираните във военновременните формирования хора се налага заради отпадане по различни причини (болест, напускане на страната за дълъг период от време, гледане на дете до 3 г., навършване на пределна възраст за служба в запаса, промяна на постоянния им адрес и др.). В тези случаи структурите на Централно военно окръжие връчват повиквателни на други запасни, които отговарят на условията. Това е ежедневна дейност, която се организира и изпълнява в мирно време съгласно изискванията на Закона за отбраната и Въоръжените сили.

Последвайте канала на

Филип Епитропов
8971 198

Свързани новини

Коментари 198

Добави коментар
долен СПИДЕРОВ

2015.02.14 | 16:01

180
сидераста да го шиба чуколина

2015.02.14 | 16:01

181
Не вярвайте на МО ,и на медиите те ви имат за овчици !!
BOIKO-KURVO-KURVO

2015.02.14 | 16:01

179
POREDNA LUJA ALOOOOO-KURVATA BOIKO VKARA BALGARIA VAV VOINA
БАЙ наМЕСТАН

2015.02.14 | 16:01

178
Абе , защо му се вързвате на безумията на Сарайския Евнух , той казарма не е помирисвал / при бай Тошо педалите не ги вземаха в казармата , да не развращават нормалните момчета / !!

2015.02.14 | 16:01

177
nenormalnik

2015.01.29 | 09:11

123
В качеството си на какъв ко определяш ,като ненормалник ..Психиятър ли си , повече книги от него ли си чел или си от овцете дето ближат задника на сикаджията ? :))))

2015.02.14 | 16:01

176
Докато неговите връстници служеха в казармата Хампито се оформяше като ЗАВЪРШЕН ОНАНИСТ покрай Тунджа !!

2015.02.11 | 15:34

144
МО: В изказването на Сидеров няма нищо вярно" Интересно за какво точно ги пращате повиквателните за зелено училище ли?

2015.02.11 | 15:36

147
Всеки който е служил в бойно поделение , след това е ходил в запас !! По различни причини , но най-вече когато има новости в материалната част / неговата специалност / Например : Служил танкист-- докарали са нов модел танкове , които трябва да се усвоят !! А този процес в очите на госпожиците изглежда като подготовка за война !
иво

2015.02.11 | 15:35

145
МО де факто си признава-пращаме повиквателни.Повиквателните са за всичко друго но не и за опера или кино.
Много умно Курво Бойко

2015.02.11 | 15:36

146
Насред грипна епидемия посред зима и без явна война!

2015.01.29 | 09:12

124
ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА! ЦЕНЗУРА!

2015.01.28 | 16:30

2
цецооооуууу къде си в Ц.З. съм шефе а ти.скоро и аз ще съм там