Преподавател в СУ: ЕК ни каза, че е загубила доверие в нас

  • 22 януари 2014 16:38

  • 1756
  • 5
Преподавател в СУ: ЕК ни каза, че е загубила доверие в нас
©

Докладът на ЕК изисква светкавично изработване на програма за действие от страна на правителството, независимо дали то ще работи още три месеца или още три години. Това коментира в интервю за Дарик доц. Атанас Семов, доктор по европейско право и преподавател в СУ „Св. Климент Охридски".

Според него не може да си представи подобен план на властта, който да не предвижда Велико Народно събрание, защото сериозна реформа дори само в съдебната система не може да се направи от обикновен парламент.

„България не се реформира, тя е най-слабото звено и най-големият провал на европейския интеграционен проект. Показателен е дори целият този ажиотаж около засекретяването на доклада. Комисията досега подобни абсурдни работи не е правила - да пуска доклада с персонално надписани екземпляри, преди да бъде обявен официално. Тоест тя ни удря един шамар и по начина, по който докладът се подготвя", обясни Семов.

Той смята, е оценакта за загубване на доверие е най-болезненото в този доклад.

„Седем години след присъединяването ти европейските институции да ти нямат доверие и да го казват публично, означава, че България се е превърнала в келеша на Европа. В този клас от 28 ученици ние сме келешът на класа - болезнена и зловеща констатация. Имената на „келешите" в нашия си вътрешнополитически клас - някои от тях почти посочени персонално като бившия вътрешен министър Цветан ЦветановЦветан ЦветановЦветан Генчев Цветанов е роден на 8 април 1965 г. в София. През 1987 година Цветанов постъпва на работа, са въпрос на наше домашно - ние да си посочим келешите да ги накажем на предстоящите избори. Заради своя изключително калпав политически елит и неспособността си да създадем по-читав елит или да държим изкъсо политическия елит, за да не безчинства, проваляме не само членството си, но и 25-годишната си демокрация", каза още Семов.

По думите му проблемната област с правосъдието е област, в която реформата не е започвала.

„Пълна липса на политическа воля и идея как трябва да изглежда реформата в съдебната система. Този политически натиск на съдебната система, макар да е посочено, че е намалял в сравнение с предишното правителство, продължава да е основна причина да няма желание за реформа. Политическият елит иска послушна или поддаваща се на натиск съдебна система", каза още преподавателят.

Последвайте канала на

Мая Йорданова
1756 5

Свързани новини

Коментари 5

Добави коментар

2014.01.23 | 06:40

5
govnyo

2014.01.23 | 01:18

4
Лошав другарин таквиз, нъль, другари от ПП Taшaка/Юруш?
БОЗДУГАН

2014.01.23 | 01:18

3
Единствено ВОЛЕН е политик от европейска класа ! Бие го само ПУТИН , а равен му е ОРБАН ! Да ни е жив и здрав ! Друг НЯМАМЕ ! ATAKAAAA !!!

2014.01.23 | 01:18

1
Много добре ! По - бързо да се махаме от ЕС , докато не сме станали педераси като тях !

2014.01.23 | 01:18

2
марш в сибир тури от Аатака

Добави коментар

Свързани галерии

Водещи новини