Техническите разговори между Иран и САЩ относно механизмите за прилагане на меморандума за разбирателство и сформирането на свързаните с това технически работни групи ще започнат днес в Швейцария, предаде Ройтерс, като се позова на Иранската студентска новинарска агенция (ИСНА).
Начело на иранската делегация е заместник министърът на външните работи Казем Гарибабади и в нея участват още политически, икономически и юридически експерти.
В разговорите ще участват и представители на страните посредници Пакистан и Катар, а основният ирански преговорен екип, начело на който е председателят на парламента на Иран Мохамед Багер Галибаф, вече се е прибрал в Техеран.
Швейцарското Министерство на външните работи също потвърди „незабавното възобновяване“ на техническите разговори, предаде Франс Прес.
В изявление на швейцарското ведомство се приветства „споразумението за пътна карта, целяща постигането на окончателно споразумение в срок от 60 дни“. Според министерството „тази пътна карта създава условия за незабавното започване на нови технически преговори“.
)
)
)
)
)
)
)