Според други източници по-късно днес се очаква Белият дом да обяви пакет нова военна помощ за Украйна на стойност 1 млрд. долара, включително противокорабни ракетни системи, артилерийски ракети и боеприпаси за гаубици.
Американският министър на отбраната Лойд Остин призова днес Запада да "ускори" доставките на оръжие за Украйна, за да ѝ даде възможност да се отбранява срещу руските сили, съобщава БТА.
Правителството на американския президент Джо Байдън планира отпускането на транш от 650 млн. долара за финансиране на доставки на оръжие и военно оборудване за Украйна, които ще включват самоходни противокорабни ракетни установки "Харпун". Това написа журналист от агенция "Блумбърг" в Туитър, цитирайки свои източници, предаде Ройтерс.
"Украйна е изправена пред преломен момент на бойното поле. Затова трябва да удвоим усилията си да ѝ дадем възможност да се отбранява", каза министърът по време на среща в централата на НАТО между държавите от "контактната група", създадена от САЩ за оказване на помощ на Украйна.
)