Преди това руското външно министерство извика полския посланик в Москва Кшищоф Краевски, който половин час по-късно напусна ведомството, без да съобщи никакви подробности.
Дипломатическите отношения между страните се запазват. Руското посолство във Варшава, консулският отдел и генералните консулства в Краков, Гданск и Познан продължават да работят.
По информация на ИАР полските дипломати трябва да напуснат Русия до 13 април. В списъка са служители на посолството в Москва и на генералните консулства в Иркутск, Калининград и Санкт Петербург.
Русия е решила да изгони 45 полски дипломати и консулски служители като ответна мярка за експулсирането на руски дипломати. Това съобщи полската осведомителна агенция ИАР, като се позова на полското външно министерство, цитирана от БТА.
В края на март руският посланик в Полша Сергей Андреев получи нота в полското външно министерство, че 45 руски дипломати ще бъдат изгонени от Полша по обвинение, както заяви Варшава, в разузнавателна дейност. Андреев нарече решението неоснователно.
)