Невролог: Студентите по медицина трябва да помагат доброволно, да им се плаща и в краен случай

Кадър: БТВ
share

Мисля, че студентите по медицина трябва да помагат доброволно, платено и в краен случай. По-правилно е да пуснем стажант-лекарите на места, които не са COVID отделения. Те могат да помагат на места, където не достигат лекари, а не в устата на лъва. Това заяви ръководителят на Катедрата по неврология на Медицинския университет акад. Лъчезар Трайков в предаването „Лице в лице“ по БТВ.

Всичко по темата:
Епидемията коронавирус (COVID-19) 33062

„При пациентите с усложнения се налага да се приложат уменията на опитните специалисти, а не студентите. При тях се налагат специфични грижи. За съжаление всяко заболяване вреди на мозъка“, предупреди той.

43-годишен мъж и 48-годишна жена са сред новите жертви на коронавируса в България

„В състояние на криза става ясно колко сме способни, колко сме почтени, колко сме искрени. Недостигът на лекари е в цял свят. Те с отворени обятия приемат нашите добре подготвени млади лекари. В САЩ медицината се развива много по-бързо“, подчерта неврологът.

По думите на акад. Трайков спирането на плановите операции е разходка по много тънък лед.

„Сигурно мярката е пресилена, но при превантивната мярка през март България беше сред отличниците“, допусна той.

„Ако настинеш и ти изчезне обонянието по-вероятно е да е COVID-19. Сега знаем много повече за болестта. Всички лекари следят новите данни за коронавируса с надеждата са де открие лек“, коментира още акад. Трайков.

Всичко по темата:
Епидемията коронавирус (COVID-19) 33062

Повече за Коронавирус

Водещи новини

Още новини