Има ли лекарство, което бие ефекта на ваксините срещу COVID-19?
Лекари разкриха, за статии в Actualno.com, че лекарството и ваксината не са конкуренти, за да се избира – лекарството ще се използва при вече доказано болни, ваксината се прави на здрави хора.
Звучи логично, нали? Да, но какво би било, ако има лекарство, което може да се пие превантивно? Тогава е ясно, че конкуренцията с ваксините е налице. Ако лекарството е нещо ново и иновационно, то конкуренцията ще е равнопоставена – всеки нов медикамент има своите странични ефекти, които обаче още не са добре проучени в практиката. Колкото и клинични проучвания да се правят, истински широката употреба на даден продукт винаги е нещо различно – особено пък в днешни времена, с всички видове социални мрежи, където е много лесно да се споделя всякаква информация – вярна, грешна, истина, лъжа, злонамерена лъжа, направена с цел да спечели някой или друг да загуби, а много често и двете.
Какво обаче ще се случи, ако лекарството е вече познато и изпитано в практиката – години, даже десетилетия практика? И ако то помага превантивно – точно както ваксините? А ако пък вече му е изтекъл патентът? И ако цената му е като на среден клас лекарство за САЩ и Европа? Тогава, при всички вложени пари във ваксини срещу коронавирус и при всички сключени договори на държавно ниво за употребата им, какво би станало? Всички тези въпроси ги поставяме след поредната информация относно лекарствения продукт "Ивермектин".
В България много не се разбра, че един от видните американски пулмолози д-р Пиер Кори буквално молеше Сената при изслушване пред сенатската комисия по вътрешна сигурност да принудят тяхната Агенция по храните и лекарствата (FDA) да прегледат пратените от него и негови колеги нови данни за ефекта от лекарството! Да ги прегледат, не да го включват безусловно в лечението на COVID-19!
В България, още в началото на юли тогавашният здравен министър Кирил Ананиев обяви, че има клинично проучване в 9 болници за ефекта на "Ивермектин".
При изслушването си в Сената, проведено на 8 декември, 2020 година, той изрично даде за пример проучване от Аржентина. По думите му, то е проведено от д-р Ектор Карбайо, основният отговарящ за проучванията на "Ивермектин" в южноамериканската държава. Резултатите, по думите на д-р Кори пред Комисията по вътрешна сигурност на Американския Сенат – от 800 медици, пили "Ивермектин" превантивно, нито един не се е заразил с COVID-19! От други 400, които не са го пили, 58% са се заразили т.е. 237 души! А в България има лекари, които съобщават по клинични наблюдения за подобен ефект.
Повече за Коронавирус
- най-ново: Вижте последните новини
- лесни стъпки: Как да се предпазим?
- просто ръководство: Какви са симптомите?