Швейцария се придържа към частична карантина, въпреки новите мутации на COVID-19

gettyimages
share

Швейцарските власти решиха да не въвеждат допълнителни рестрикции за ограничаване разпространението на коронавируса, дори след като в страната бяха установени случаи на бързо разпространяващите се нови мутации на вируса, съобщи БТА.

Всичко по темата:
Епидемията коронавирус (COVID-19) 33060

Швейцария въведе частична карантина в средата на декември, когато правителството разпореди затварянето за един месец на ресторантите, спортните и развлекателни центрове, и призова хората да си стоят у дома. Властите обаче се въздържаха от налагане на общонационална карантина за ски курортите или за търговските обекти, предлагащи стоки, които не са от първа необходимост.

Швейцария призна: Допуснахме грешки в пандемията от коронавирус

"Федералният съвет ( правителството) е провел обстоен анализ на настоящата епидемиологична обстановка. Тя остава тревожна заради високите нива на инфекции и наличието на два нови щама на вируса в Швейцария", посочи в изявление правителството и добави: "Федералният съвет обаче стигна до заключението, че мерките, взети на 18 декември са подходящи и няма нужда да бъдат затягани".

Швейцария е регистрирала повече от 440 000 заразени с COVID-19 досега, което е повече от 5 процента от населението, както и почти 7000 починали от заразата от началото на пандемията.

Експерти заявиха вчера, че темповете на ръст на смъртните случаи в страната са едни от най-високите в света. В страната бяха установени седем случая на новия щам на коронавируса, появил се първоначално във Великобритания и Южна Африка, а служители на здравното министерство заявиха, че може да се очакват още случаи на тази бързо разпространяваща се мутация на вируса. Въведените със задна дата изисквания за хора, наскоро пристигнали от споменатите две страни, намериха място в медийните заглавия, когато стотици британци се измъкнаха от задължителната карантина в швейцарския ски курорт Вербие.

Всичко по темата:
Епидемията коронавирус (COVID-19) 33060

Повече за Коронавирус

Водещи новини

Още новини