Никой не очакваше съществени пробиви от срещата между Доналд Тръмп и Владимир Путин в Хелзинки, но се налага впечатлението, че точно конкретните неща бяха много - очертани бяха практически стъпки на практика по всички остри въпроси", пише коментатор на руския в. "Известия".
"Става дума и за Сирия, и за "Северен поток-2", и за съвместната дейност за борба срещу тероризма, за контрола върху ядрените и обикновените оръжия, киберсигурността, дори хуманитарното сътрудничество", посочва той. Авторът нарича срещата поредното малко чудо, сътворено от Тръмп с оглед небивалата по размах кампания, целяща да я дискредитира, започнала още преди форума в западния печат и в американската държава.
"Постигнатото от двамата президенти обаче вдъхва според него само предпазлив оптимизъм. Защото в осъществяването на всичко договорено Тръмп ще разчита на много малък брой сътрудници, споделящи възгледите му, затова пък има много врагове. Както е казал един Йосиф Сталин (лидерът на Съветския съюз от края на 20-те години до 1953 г. ), кадрите решават всичко, а кадрите, необходими на Тръмп, са единици, особено в Държавния департамент", пише авторът на "Известия".
"Засега Тръмп успява да запази самообладание и все така следва своя курс, но ако наистина иска да постигне успех в сближаването с Русия, необходими са му нови сътрудници, каквито може да намери сред многобройната си армия от привърженици", добавя руският журналист.