Днес се чества международният празник на шегата. Всеки първи ден от месец април е отреден на хумора, шегите и номерата. Според някои източници празникът възниква още през Средновековието, съобщава kaymu.bg.
По това време в много европейски градове Нова година е била посрещана на 25 март, а празненствата са продължавали цяла седмица, чак до първи април. От там е и произходът на деня на шегата. Всички, които не са празнували на 25 март, са били обект на присмиване и хумор.
В България денят е познат като „ден на лъжата”. Традицията повелява да се пошегуваме с близки и приятели, а целта е само една – повече усмивки и радост в първите дни от пролетта. ю
Освен колегите в работата, най-честият обект на хумора е любимият човек. Често той е поставен на прицел за шеги и закачки. Ето някои съвети по случай деня на шегата:
„Панталонът ти е разкопчан” – няма мъж, който да не се хване на това, причината е ясна, в бързината те винаги пропускат тези детайли.
„Имаш червило на ризата” – за да се хване в примката, трябва да имате неуспорими доказателства, че половинката ви може да е поел в грешна посока или пък може да решите да го тествате, на принципа „гузен негонен бяга”.
„Изцапал си се” – изтрит номер, но винаги работи, особено ако половинката ви има тази „дарба”.
„Колата я няма” – не препоръчваме този номер на хора със слаби сърца или такива, които скоро са си купили нов автомобил и не са го застраховали.
„Мама ще ни гостува” – любовта между тъщата и зетя е неизмерима, за да се уверите в тази максима, просто използвайте този номер, гарантираме че работи.
Не забравяйте да се шегувате умерено и с цел забавление, защото смехът е здраве!