Сотир Цацаров: Срещу мен се води компроматна война (обновена)

share

Срещу мен се води компроматна война, каза Сотир Цацаров по Би Ти Ви.

Знам откъде идва атаката. Той не посочи, че войната е заради подкрепата на неговата кандидатура за главен прокурор от премиер Бойко Борисов и Цветан Цветанов. Знам откъде идва атаката, но няма да кажа, обяви кандидатът за обвинител номер едно.
За пръв път имаме процедура с трима кандидати, допълни Цацаров. Човек се доказва с мисли и дали може да върши работа, очаквам недоволство от страната на прокурори. Няма да има метла, ще има стремеж към децентрализация. Прокуратурата не е главният прокурор, това е екип. Спасителите на прокуратурата са в самата на прокуратура. Седем години е най-дългият мандат, което има своите негативи и позитиви.

Цацаров, потвърди и днешното си изказване по БНР, че не е е получавал като дарение от крупна строителна фирма недвижим имот в Пловдив по повод публикация в сайта "Биволъ". Той потвърди, че част от изнесените данни са верни, в това число и номерът на нотариалния акт, но направи и уточнението, че в случая става дума за покупка на апартамент от семейството му, а не за дарение. "Категорично няма ощетяване на държавата", заяви той в предаването на Росен Петров.

"В тази публикация има няколко верни неща и едно категорично невярно нещо. Вярно е, че има такава сделка. Вярно е, че сделката е с такива страни. Вярно е, че точно това е номерът на нотариалния акт, вярна е датата, на която е сключена сделката, абсолютно вярно е описанието на имота – апартамент от 55 квадрата в гр. Пловдив. Това, което не е вярно, е, че сделката е дарение. Става дума за покупко-продажба на съвсем реална цена."



Сотир Цацаров обясни, че се отнася положително към предложението на съдиите за предварителна проверка на кандидатите за главен прокурор още преди гласуването им, като припомни, че всъщност тази процедура съществува и в момента – това са приетите от Висшия съдебен съвет правила за избор на председател на Върховния касационен съд.  че всъщност тази процедура съществува и в момента – това са приетите от Висшия съдебен съвет правила за избор на председател на Върховния касационен съд, за главен прокурор и за председател на Върховния административен съд.

Предвижда се, че в 14-дневен срок от публикуване на концепцията на съответния кандидат в интернет сайта магистрати, неправителствени организации, научни и учебни заведения и институции да изразяват становища по кандидатурите и да задават въпроси. Тези становища и въпроси трябва се публикуват незабавно на интернет страницата на ВСС, допълва Дневник.

Водещи новини

Още новини