Парламентът прие оставката на Сотир Цацаров като председател на КПКОНПИ. Депутатите гласуваха със 197 гласа „за” мандатът на председателя на Антикорупционната комисия да бъде прекратен от 1 март 2022 г.
193 народни представители в залата подкрепиха оставката на Цацаров, а други четирима, участвали в заседанието онлайн, гласуваха „за”.
Искането за разглеждането и гласуването на оставката на председателя на антикорупционната комисия като точка в дневния ред на Народното събрание беше направено от „Има такъв народ”
Дебатът за оставката на Цацаров бе съпътстван със спорове между управляващи и опозиция за борбата с корупцията в България. ГЕРБ-СДС настояха, че трябва да се отдаде отчете свършеното от председателя на КПКОНПИ, който е бил и главен прокурор. Според "БСП за България" оставката на Цацаров е била предизвестена още с избора му на поста. От "Продължаваме Промяната" коментираха, че оставката на Цацаров е добър пример и главният прокурор Иван Гешев да се оттегли от своя пост.
Цацаров обяви, че се оттегля по свое желание от КПКОНПИ в началото на януари. Ден след неговото решение бе съобщено, че ДАНС е отнела достъпа му до класифицирана информация.
Пред антикорупционната комисия преди седмица Цацаров коментира, че именно оставката му е станала повод ДАНС да отнеме допуска му, а не обратното. Той посочи, че са му дошли в повече политическите упражнения върху неговото име.