Дали и менторите на Нинова и Радев в Москва няма да са разочаровани от провалилия се вот на недоверие?

Булфото, архив
share

БСП изживя поредния си провал след днешния неуспешен вот на недоверие. Точно социалистите да искат оставката на правителството за провал в борбата с корупцията беше предизвестено фиаско.

Стана ясно, че мнозинството в парламента е стабилно и няма да се подведе на натиска отвън и на чужди политически интереси. Очевидно от резултата ще бъде и разочарован президентът Румен Радев, който недопустимо, според много анализатори, дръзна да наруши добрия диалог между институциите и да призова към гражданско неподчинение. 

Вотът на недоверие пък стана повод в публичното пространство отново да се заговори, или по-скоро да се припомни, за лобирането на Корнелия Нинова за Радев за избирането му за държавен глава през 2016 г. А това е едно видео на "Господари на ефира", в което се показват отделни моменти преди и след избора на бившия летец за президент, в които се прокрадва връзката с Москва.

Скандалът тогава беше, че всъщност издигането на Радев е съгласувано от Нинова с ген. Леонид Решетников.

Руският посланик: Обсъждахме с Радев визита на Путин догодина

В интервю за предаването "Лице в лице" по бтв на 15.11. 2016 г. лидерът на БСП отрича това. 

"Нито е разговаряно нито с Москва, нито с Вашингтон. Нито с никакви лобита. Този човек не е кандидатура нито на вътрешни сили, нито на външни. Това е промяната на България", казва тя. 

Ден по-късно обаче самият ген. Решетников, който е дългогодишният разузнавач на Съветския съюз и Руската федерация, признава в интервю, че Нинова му е представила Румен Радев. Това е станало през август, когато бе издигната кандидатурата му за президент. 

В интервюто на Решетников се прокрадва и съмнението, че Москва се меси във вътрешните дела на страната. 

Как и Радев помага на Путин да ни приземи самолета

"В България също дойде време за смяна на елита, пълно разочарование от прозападния курс в тази неголяма част от българския народ, която беше на власт дълги години и че тук много силно сработи факторът Русия – Путин", отбелязва той. 

В последствие видяхме, че Румен Радев в действителност е близък на Русия, като още в началото относно външната политика на страната той изтъкваше, че трябва да паднат санкциите срещу Москва, наложени заради анексията на Крим.

Водещи новини

Още новини