Вижте какво е записано в член 57 от Конституцията на Република България

share

Ето какво е записано в член 57 в Конституцията на Република България.

Всичко по темата:
Епидемията коронавирус (COVID-19) 33059

Припомняме ви, че адвокат Михаил Екимджиев обяви в предаването "Тази събота" по бТВ, че Конституцията трябва спешно да се промени, защото мерките в момента са противоконституционни.

Адвокат: Веднага да се промени Конституцията, иначе живеем в един хаос

 

Чл. 57.
(1) Основните права на гражданите са неотменими.

(2) Не се допуска злоупотреба с права, както и тяхното упражняване, ако то накърнява права или законни интереси на други.

(3) При обявяване на война, на военно или друго извънредно положение със закон може да бъде временно ограничено упражняването на отделни права на гражданите с изключение на правата, предвидени в:

чл. 28(Всеки има право на живот. Посегателството върху човешкия живот се наказва като най-тежко престъпление.),

чл. 29 ((1) Никой не може да бъде подлаган на мъчение, на жестоко, безчовечно или унижаващо отношение, както и на насилствена асимилация.
(2) Никой не може да бъде подлаган на медицински, научни или други опити без неговото доброволно писмено съгласие.),

31, ал. 1, 2 и 3((1) Всеки обвинен в престъпление следва да бъде предаден на съдебната власт в законно определения срок.
(2) Никой не може да бъде принуждаван да се признае за виновен, нито да бъде осъден само въз основа на неговото самопризнание.
(3) Обвиняемият се смята за невинен до установяване на противното с влязла в сила присъда.),

чл. 32, ал. 1 ((1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.)и чл. 37((1) Свободата на съвестта, свободата на мисълта и изборът на вероизповедание и на религиозни или атеистични възгледи са ненакърними. Държавата съдейства за поддържане на търпимост и уважение между вярващите от различните вероизповедания, както и между вярващи и невярващи.
(2) Свободата на съвестта и на вероизповеданието не може да бъде насочена срещу националната сигурност, обществения ред, народното здраве и морала или срещу правата и свободите на други граждани.).

Всичко по темата:
Епидемията коронавирус (COVID-19) 33059

Повече за Коронавирус

Водещи новини

Още новини