Това, което днес казах пред паметника на Стефан Стамболов, е, че преди 137 години млади български политици са имали една мечта за независима и свободна България, и това, което са постигнали, е въпреки цялото желание на Великите сили, България да се обедини и съедини, което показва как една българска мечта може да стане реалност и ние да продължаваме да мечтаем. Това заяви съпредседателят на "Продължаваме Промяната" и бивш премиер на страната Кирил Петков, след като постави цветя пред паметника на Стефан Стамболов в градинката на Кристал в София, предаде репортер на Novini.bg
,,Срещаме се с българи в цялата страна и те имат една обща мечта – всички си мечтаят за по-добро образование, за по-добро здравеопазване, за по-добри доходи, за това българите от чужбина да се върнат, за пътища, които да свързват Северна и Южна България, за енергийна сигурност и стабилност... Така че това, което ни обединява, е точно тази мечта и аз виждам, че във всяко кътче на България тя е една и съща'', добави Петков.
Българските политици, които вярват в тази мечта и които застават зад нея, е много лесно да се обединят, защото в случая няма значение дали си ляв или десен. Ние сме готови да се съединим с всеки, който вярва в тази кауза, но не сме готови да предадем тази мечта на всички тези българи за сметка на няколко хора, които да спечелят ужасно много. И всъщност това е границата, която ние начертаваме, обясни той.
,,Всички трябва да работим за една успешна и просперираща България и всички, които са "за" тази кауза, но наистина, а не само на реторика, са наши потенциални партньори'', подчерта още Кирил Петков.
,,На този празник ние сме показали на целия свят, че България може да начертава собствената си съдба, че може да бъде напълно независима от Великите сили и че съдбата на България е в ръцете на България. Вярвам, че точно този пример и ние ще следваме. Нито една чужда страна няма право да се меси в историята на България, която трябва заедно да напишем'', категоричен бе още съпредседателят на ПП.
Попитан как гледа на решението на опозицията в РСМ да инициира референдум, с които да се развали Договорът за добросъседство с България, той отговори, че "проблеми има навсякъде в Балканите".
Колкото сме повече заедно и се фокусираме върху икономическия ни просперитет заедно, толкова по-малко ще има значение този език на омразата и разделението, изтъкна Петков.