"Туитър" (Twitter) не премахва сините отметки на някои профили в социалната мрежа, които са знак за тяхната автентичност, въпреки че по-рано обяви, че ще ги махне от 1 април, предаде ДПА.
През миналия месец милиардерът Илон Мъск, който придоби социалната мрежа през 2022 г., обяви, че собствениците на профили, маркирани със сини отметки за автентичност, ще загубят тези маркери за верификация, ако не плащат такса от по 8 долара на месец.
Фирмите и другите организации в САЩ, които имат профили в "Туитър", ще трябва да заплащат абонамент от по 1000 долара на месец, за да бъдат маркирани със "златна" отметка за автентичност.
В резултат на това хиляди известни потребители на социалната платформа бяха подготвени да загубят отметките на профилите си в "Туитър", чиято цел е да потвърди, че те са реални, а не фалшиви.
За учудване на мнозина старите сини отметки останаха на мястото си, въпреки че се очакваше премахването им на 1 април.
Все пак, "Туитър" премахна синия верификационен знак от основния профил на влиятелното американско издание "Ню Йорк Таймс". Тази медия, която особено дразни Илон Мъск, обяви, че няма да плаща за проверка на профила й в социалната му мрежа, отбелязва ДПА.
Всичко това става на фона на объркването, което "Туитър" предизвика у много хора, тъй като старите верифицирани профили не могат да бъдат различени от тези, за които собствениците им са платили, за да бъдат маркирани съгласно системата на Мъск за верификация, известна като "Блу верифайд" (Blue Verified), допълва ДПА и БТА.