В обикновен ден средният Фейсбук потребител вижда 20% от постингите на своите приятели или от страниците, които следва. Те обикновено са филтрирани с помощта на алгоритми, определящи историите, които мрежата смята, че ще ви заинтересуват най-много, предаде БТВ.
Сега Фейсбук е решила да осветли мистериозните си признаци, по които подрежда историите в списъка с новини. Хората преди се оплакваха, че не получават пълния набор от статуси и снимки, публикувани от приятелите им, затова компанията обяснява малко повече за това, което прави.
За да прецени какво да покаже, социалната мрежа надниква в най-често извършваните действия на потребителите си, като харесване, споделяне или скриване на постинги.
Фейсбук показваше ъпдейтите по различен начин в миналото. Новините излизаха по хронологичен начин. След това обаче потребителите надхвърлиха броя от един милиард и с течение на времето списъците на някои от тях станаха твърде тромави.
Обикновено, според Фейсбук, получавате около 1500 постинга от приятели и страници, които следвате, но само 300 от тях влизат в списъка ви с новини. Социалната мрежа смята, че показването на толкова много истории е прекалено и в целия поток ще пропуснете важни неща.
След направени проучвания компанията е установила, че хората четат, коментират и харесват по-малко неща, когато имат достъп до целия поток. Дори с отбрани постинги потребителите четат около 57% от всичко.
С новите промени броят на прочетените истории може да се увеличи със 70%, на харесванията и коментарите с 5%, смята Фейсбук.
Срещу известно заплащане можете да сте сигурни, че това, което публикувате, ще е между избраните новини на хората в списъка ви с приятели. Цената зависи от вашата локация и колко човека ще видят конкретния ви постинг, но гарантира, че няма да бъдете заровени от алгоритъма.