САЩ спечелиха съдебна битка за екстрадицията на Джулиан Асанж

6
© Getty (архив)

САЩ спечелиха обжалване в лондонски съд за екстрадиране на основателя на сайта "Уикилийкс" Джулиан Асанж, за да бъде изправен пред американското правосъдие по обвинения като нарушаване на закон за шпионажа и заговор за незаконно проникване в правителствени компютри, предаде Ройтерс.

Американските власти обвиняват 50-годишният австралиец по 18 пункта във връзка с публикуването от "Уикилийкс" на огромно количество поверителни американски военни документи и дипломатически грами, което според тях е застрашило живота на много хора.

САЩ обжалваха решение от 4 януари на по-долна британска съдебна инстанция, която постанови Асандж да не бъде екстрадиран, тъй като има опасност да се самоубие в американски затвор.

Съдът уважи обжалването, съобщи съдия Тимъти Холройд. Той каза, че САЩ са дали множество гаранции на Великобритания за условията на задържане на Асандж.

Последвайте канала на

Novini.bg
6

Водещи новини