)
"Много важно е хората да разберат, че ваксината срещу морбили действа - тя е сигурна, ефикасна и изпитана във времето", каза кметът.
Кметът на Ню Йорк Бил Де Блазио нареди днес неваксинираните жители в квартала Уилямсбърг на Бруклин задължително да се ваксинират срещу морбили, предадоха световните агенции.
Де Блазио обяви извънредна здравна ситуация в четири зони на Уилямсбърг. Близо 300 души се заразиха с инфекциозното заболяване, което може да има фатален изход, каза Де Блазио на пресконференция, която даде в Уилямсбърг, предаде Ройтерс. Той припомни, че преди две години в града са били регистрирани само два случая на зараза с морбили.
Най-много случаи на зараза с морбили бяха регистрирани в голямата общност на ортодоксалните евреи в Уилямсбърг.
Съгласно разпореждането на кмета всички, които са изложени на риск от зараза, трябва да бъдат ваксинирани. В противен случай ще им се налага глоба от 1000 долара, предадоха Франс прес и Асошиейтед прес.
Той предупреди да не се правят "морбили-партита", на които родителите излагат децата си на инфекцията от морбили, за да им създадат имунитет, посочва ДПА.
Последвайте канала на