-
13 май 2022 15:17
- 140
- 0

Ръководителят на европейската дипломация Жозеп БорелЖозѐп Борѐл Фонтѐлес е испански политик от Испанската социалистическа работническа каза днес, че много се надява временно спрените преговори с Иран за ядрената му програма да доведат до споразумение, предаде Асошиейтед прес.
Преговорите между Техеран и световните сили са в застой отчасти заради искането на Иран САЩ да извадят от списъка с терористични организации Корпуса на гвардейците на Ислямската революция.
Изказвайки се в кулоарите на срещата на външните министри на Г-7 във Вайсенхаус, Северна Германия, Борел каза, че пратеникът на Европейския съюз е посетил тази седмица Техеран за преговори, които "са преминали по-добре от очакваното".
"Преговорите са в застой от два месеца заради тези разногласия - какво да бъде направено с Революционната гвардия", каза ръководителят на европейската дипломация. "Подобни въпроси не могат да бъдат решени за една нощ, но нека кажем, че преговорите бяха блокирали, а сега са деблокирани", каза Борел и добави: "Това означава, че има перспектива за постигане на споразумение".
Иранският външен министър Хосейн Амир Абдолахиан се съгласи с оценката на Борел и написа в Туитър, че разговорите между пратеника на ЕС Енрике Мора и иранския главен преговарящ Али Багери Кани са били още една възможност за фокусиране върху инициативите за уреждане на оставащите въпроси". "Може да постигнем добри и трайни резултати, ако САЩ вземат решение и изпълнят ангажиментите си", допълни Абдолахиан, цитиран от БТА.
Коментари 0
ДобавиДобави коментар
,fit(768:433))
Бойко Борисов: Гриша Ганчев е видял само добро от нас
,fit(768:433))
Георги Илиев: Бай Добри е по-добър от Пардю
)
Майкъла за цирка на Царско село: Заложено е за точен резултат, то е елементарно
,fit(768:433))
Кръстев: Хората от Сити са доволни от израстването ми, надявам се, че ще върнем славата на България
,fit(768:433))
Сектор "Г" с остра позиция след интервюто на Гриша Ганчев, зададе 6 въпроса
,fit(768:433))
Славия триумфира с Купата на БФС и ще играе в Шампионската лига
Водещи новини

Премиерът Петков пред CNBC: Путин трябва да внимава, когато използва природния газ като оръжие
26 май 202219:12

Нов извънреден орган ще брани националната сигурност, начело - Асен Василев
26 май 202217:12

Рамадан Аталай: Увеличението на цените на парното и топлата вода ще бъде с до 50% от 1 юли
26 май 202218:19

Симеон Дянков предложи спешни мерки за справяне с инфлацията
26 май 202218:48

Борисов вдигна футболна купа и обяви: Ще повторим победата на предсрочните избори тази година
26 май 202219:13

Вижте как ще работи методът с отстъпката от 25 ст. за горивата
26 май 202219:05

Радослав Рибарски: Мораториум върху цените на парното не е вариант
26 май 202218:30

Водещите новини! НАТО може да опустоши руската армия и без ядрено оръжие. С какво цапа ТЕЦ „Марица“ 3 (и още…)
26 май 202218:50

ДЕН 92 ОТ ВОЙНАТА: Москва продължава да засилва офанзивата си в Източна Украйна
26 май 202216:49