Британското правителство плаща разходите по прибирането на туристите след фалита на "Томас Кук"

  • 27 септември 2019 11:37

  • 538
  • 1
Британското правителство плаща разходите по прибирането на туристите след фалита на "Томас Кук"
© Нова телевизия

Британското правителство ще плати всички разходи по прибирането на туристите след фалита на туроператора "Томас Кук".

Разглеждаме много внимателно създалата се ситуация. Мнението в нашата страна е, че компанията е имала финансови затруднения от доста време. Въпреки че правителството подкрепяше дейността ѝ, ако сега беше подпомогнало "Томас Кук", в бъдеще също можеше да възникне проблем. Техният бизнес модел не е пригоден към съвременното състояние на индустрията. Всички 150 000 клиенти, независимо дали имат застраховка, ще бъдат върнати по домовете си. За всичко това ще плати правителството на Великобритания, заяви в сутрешния блок на Нова телевизия посланикът на Великобритания у нас Нейно превъзходителство Ема Хопкинс. 

Тя коментира и предстоящото напускане на Великобритания от ЕС.

Това, което наблюдаваме, е може би най-голямата конституционна криза в страната от доста време насам. Виждаме, че върховенството на правото работи. Изводът, който можем да направим, е, че трите клона на нашето върховенство работят балансирано и с контрол помежду си в името на демокрацията. Правителството е в Брюксел и предоговаря сделката за Brexit. Приоритетът ни е да се опитаме да постигнем добра сделка с ЕС, така че да можем в края на октомври да напуснем по един позитивен и добре организиран начин. Най-голямата трудност остава клаузата за Северна Ирландия, посочи Ема Хопкинс.

Предсрочното освобождаване на Джок Полфрийман стана повод за множество дискусии у нас. Ема Хопкинс сподели как властите във Великобритания решават подобни ситуации. 

В Обединеното кралство сме изправени пред много сходен проблем. В момента се обсъжда законодателно изменение, съгласно което пострадалите да възразяват срещу леки присъди за насилниците. В момента могат да се обажалват малко от наказанията, разясни посланикът. 

Тя коментира какво би се случило на Острова, ако например Би Би Си спре излъчване за 5 часа, както се случи у нас с БНР.

Не мисля, че ни се е случвало такова нещо. Нямаме такъв опит и не бих искала да коментирам въпрос, който е свързан с вътрешната политика на страната. Обединеното кралство набляга силно на медийната свобода. Темата е особено актуална. Трябва да бъдат обединени усилия, за да се съхрани свободата на журналистиката. Тя е в сърцето на нашите ценности и всяко демократично общество, посочи Хопкинс. 

Всяка страна има право да предприеме действия в случай на шпионаж, заяви Хопкинс в коментар на шпионския скандал, развил се у нас.

Последвайте канала на

Константин Тодоров
538 1

Свързани новини

Коментари 1

Добави коментар
IQOS-Mania

2019.09.27 | 12:02

1

mmmm

Добави коментар

Водещи новини