Оланд сравни конференцията за климата с лодка

  • 01 декември 2015 16:58

  • 1184
  • 0
Оланд сравни конференцията за климата с лодка
© Getty Images/Guliver

Френският президент Франсоа ОландФрансоа Оланд  Франсоа Жерар Жорж Оланд - Френски политик и президент от  2012 г. Франсоа Оланд е роден на 12 сравни конференцията за климата и споразумението, което се очаква да се договори на нея, с плавателен съд, предаде Франс прес.

Ако натоварим лодката, тя ще потъне, ако свалим част от товара й, тя няма да стигне доникъде. Трябва ни плавателен съд, с който светът да напредва през идните години, пред който да има хоризонт, посока и средства, с които ще сме сигурни, че ще постигнем увеличаване на глобалната температура с по-малко от 2 градуса по Целзий, каза Оланд в конферентния център в Бурже, където се водят международните преговори за споразумение за намаляване на въглеродните емисии.

Той каза, че е окуражен от вчерашната среща на върха в Бурже, на която присъстваха 150 държавни и правителствени ръководители, поканени за официалното откриване на международната конференция за климата.

Тази конференция започна добре, но трябва и да завърши добре. Сега от значение е да постигнем резултат. Тук не трябва да е само място, на което се приемат държавни и правителствени лидери, на което идват активисти отвсякъде, на което стават събития, това трябва да е мястото, на което да се договори международно споразумение, а не само място на осъзнаване на необходимостта от такова споразумение, посочи Оланд.

Американският президент Барак ОбамаБарак Обама Барак Обама - политик и 44-и президент на САЩ. Роден е на 4 август 1961 г. в Хавай. Той е първият каза, че разпоредбите на глобалното споразумение за климата трябва да са прозрачни и периодично трябва да има преразглеждане на целите за намаляване на емисиите на парникови газове, които са юридически обвързващи, Асошиейтед прес.

Обама каза това на среща в Бурже с лидери на островни държави, които са тежко засегнати от климатичните промени.
Президентът на САЩ каза, че специфичните цели, които всяка страна си поставя, за да намали емисиите на парникови газове, може да нямат силата на договори, но за да бъдат всички отговорни за действията си, е от съществено значение периодичните прегледи да бъдат законовообвързващи, пише БТА.

Последвайте канала на

Константин Тодоров
1184 0

Свързани новини

Коментари 0

Добави коментар

Добави коментар

Водещи новини