)
Сериозни наводнения възникнаха във Вашингтон в резултат на проливните дъждове, които се изсипаха върху града, предаде ИТАР-ТАСС.
В отделни райони количеството на падналите валежи достигна почти 130 мм. Средно в централната част на града те бяха над 50 мм.
Наводнени се оказаха най-малко три станции на метрото. В резултат бе спряно движението на една от линиите.
Очевидци съобщиха, че автомобили са спирали по средата на улиците и хората са били принудени да напускат колите си заради прекалено високото ниво на водата.
Специалистите посочват, че случилото се е свързано с урагана „Айзък”, който връхлетя американско крайбрежие в Мексиканския залив преди няколко дни. За щастие вашингтонската буря имаше локален характер.
Последвайте канала на