• 06 февруари 2012 13:34

• 1732
  • 0
©

Радостни усмивки се появиха на "Камп Ноу" в средата на първото полувреме между Барселона и Реал Сосиедад (2:1). Причината обаче не беше гол на "синьо-червените", а нов играч на терена, притичал много бързо на четири крака. Не за първи път котка излиза на игрището в домакински мач на каталунците.

Само през този сезон второ коте попада в камерите по време на директно излъчване на мач.
На 29 август бяло-черно животинче донесе късмет на Барса при първия домакински двубой от Примера. "Лос кулес" разбиха Виляреал с 5:0. Този сезон котки донесоха две победи на Пептим.

Котешките истории в Кан Барса имат четвъртвековна история, пише "АС". Свидетели помнят мяукащи четириноги и от далечната 1987 година. Хората, които работят на спортното съоръжение, не се изненадват при вида на бързоногото животинче.

Котките са нужни за прогонването на гризачи и гълъби, които традиционно тормозят футболните стадиони в търсене на храна.