Престъпление ли е купуването на обществено мнение?

  • 02 април 2015 08:24

  • 2541
  • 2
Престъпление ли е купуването на обществено мнение?
©

Хората, на които им плащат, за да създават виртуална реалност трябва да носят отговорност. Това каза Бетина Жотева, политически PR пред БТВ.

От репортаж на БТВ по темата стана ясно, че членове на младежкото ГЕРБ са се отчитали за политически коментари в интернет.
Дали са режисирани са политическите коментари в интернет, отговор дадоха политолог и политически PR. Престъпление ли е купуването на обществено мнение?

Това за което говорим е недопустима практика в комуникацията. Това не е добра воля, коментира политологът Татяна Буруджиева. Няма нищо в комуникациите, което да не се плаща. Трябва да сте наясно, че това е една много скъпа услуга, призна бившата депутатка. Аз не съм запозната какви точно са разходите за нея, тъй като Антон Кунев отговаряше за информационната кампания на БСП.

Преди време Радан КъневРадан Кънев Радан Кънев е роден на 30 септември 1975 г. в гр. София. Завършва столичната френска гимназия и също призна, че по 10 000 лева на месец са се плащали за интернет коментари, като определи тази практика като "грешка".

Партийните тролове са една малка капка в морето от целия виртуален ужас, в който живеем, отбеляза Жотева. Според нея тази практика не бива да се обвързва политически, защото този тип комуникация е напълно безконтролна. "Това не е партиен проблем, а проблем на обществото. Ако не се справим с него ще има още по-голямо разделение на обществото. Електронните медии са абсолютно безконтролни, защото за тях няма регулация. Това че партиите го правят, защото хората мислят, че Интернет се използва за обругаване на институции и хора. Има огромна дисхармония и това трябва да бъде променено", категорична бе тя.

Жотева разкри, че по този начин се създава усещането за огромна численост на масите и това стимулира избирателите.

Буруджиева обвини медиите, че допринасят за стимулирането на гневни коментари. "Самите медии започнахте да цитирате коментари на политици в интернет, но това е лично пространство. Това не трябва да е източник на информация. Ако искате да ми кажете, че политиците казват неща, които не мислят това не е так", посочи тя.

Психологически чрез платените коментатори се постига стадният ефект. Налага се едно доминиращо мнение. Манипулира се общественото мнение, посочи Буруджиева.

Антон Кунтев признава, че младежите в БСП също го правят.

Последвайте канала на

Мая Йорданова
2541 2

Свързани новини

Коментари 2

Добави коментар

2015.04.02 | 12:06

2
tozi anto kutev dali razpolaga s pari ,mnogo pari?

2015.04.02 | 12:06

1
Червена отврат !!

Добави коментар

Свързани галерии

Водещи новини