-
23 септември 2014 07:19
- 1924
- 1
Автомобилите с автопилот, интернет, разпространяван от балони, развитието на роботиката и инвестициите в медицински изследвания очевидно не са достатъчно амбициозни проекти за Google и затова компанията е решила да отправи поглед към бъдещето и да решава по-сложни задачи, пише в. "Монитор".
Именно заради това изпълнителният директор Лари Пейдж анонсира проекта Google 2.0, в рамките на който се предполага търсенето на решение на проблеми, с които се сблъскват не отделни държави или общества, а човечеството като цяло.
Сред плановете на мистър Пейдж се открояват – градове и летища на бъдещето.
За да развива тези си идеи шефът на Google планира да създаде отделна лаборатория за изследвания и разработки - Google Y, в която да бъдат построени модели на град и летище.
За разлика от вече съществуващото подразделение Google X, което се ръководи от втория съосновател на Google Сергей Брин и се занимава с разработката на безпилотни автомобили, Google Glass и безпилотната система за доставки Project Wing, новото ще се занимава с по-дългосрочни програми, като нито една от задачите, засега не включва в себе си икономическия аспект – възвращаемостта. По-реалистичните и краткосрочни цели също се обсъждат в рамките на концепцията Google 2.0. Сред тях се открояват стремежите на Пейдж да повиши точността на картографските служби, повишаването на точността на определяне на местоположението на потребителите от няколко метра до няколко сантиметра
Това ще даде възможност на хората да определят средата около себе си и да реагират по по-адекватен начин, смятат в компанията.
Също така, Google има планове и за някаква форма на биометрична сигурност, предоставена от сензорите, вградени в умните часовници. Проектите са мащабни и в известна степен плашещи, защото за осъществяването им ще трябва тотално наблюдение, коментират специализираните издания и припомнят недоволството на някои потребители от Google street view, защото се меси в личното им пространство.
Google възнамерява да опознае и дигитализира всички детайли около нас, едва ли всички ще бъдат съгласни.
Някъде на прага на следващото столетие в земната орбита ще се появят първите космически градове, твърдят специалисти от НАСА. Става дума за много мащабен проект, чиято реализация предвижда създаването на космически град с население стотици хиляди души. Възможно е това селище да се появи и по-рано и там да бъде доста по-просторно, отколкото на Международната космическа станция. За постижението на тази цел планетата ни има всичко: научен, технически и финансов потенциал, смятат специалистите и допълват, че най-добрата форма за подобно съоръжение ще бъде сферата, в нея ще бъдат разположени жилищни модули.
Последвайте канала на
Свързани новини
Битката на върха в Ла Лига
Какво ще е различното в новозапалената вражда на Усик и Фюри
Левски избира между трима чужденци за нов треньор
ЦСКА - София опитва да привлече Доминик Янков
Фурние и Везенков измъкнаха Олимпиакос срещу последния в Евролигата
Байерн изнесе футболна лекция на РБ Лайпциг и се откъсна на върха
Коментари 1
ДобавиДобави коментар
Водещи новини
Нинова се връща в политиката с новата си партия "Непокорна България"
21 декември 202409:46
Асен Генов (журналист): Необходимо е да има кабинет, но тази необходимост не е обяснена на никого
21 декември 202410:48
Стефан Джолев разкри: Имаме кадър с изчезналия Николай и кучето му
21 декември 202409:09
На ход са криминалистите: Зловещи новини от издирването на 13-годишния Николай
21 декември 202409:51
Владимир Чуков за нападението в Магдебург: Това е чист терористичен акт
21 декември 202408:25
След нападението с жертви и десетки ранени: Шолц пристига в Магдебур
21 декември 202409:32
Моментът на задържането на атентатора от Магдебург
21 декември 202408:24
42-годишен работник на "Мини Марица-изток" загина по време на работа
21 декември 202412:20
Планински спасител за двамата оцелели при трагедията в Пирин: Единият някак се е измъкнал невредим
21 декември 202408:42
2014.09.24 | 13:50