-
23 септември 2014 07:19
- 1924
- 1
Автомобилите с автопилот, интернет, разпространяван от балони, развитието на роботиката и инвестициите в медицински изследвания очевидно не са достатъчно амбициозни проекти за Google и затова компанията е решила да отправи поглед към бъдещето и да решава по-сложни задачи, пише в. "Монитор".
Именно заради това изпълнителният директор Лари Пейдж анонсира проекта Google 2.0, в рамките на който се предполага търсенето на решение на проблеми, с които се сблъскват не отделни държави или общества, а човечеството като цяло.
Сред плановете на мистър Пейдж се открояват – градове и летища на бъдещето.
За да развива тези си идеи шефът на Google планира да създаде отделна лаборатория за изследвания и разработки - Google Y, в която да бъдат построени модели на град и летище.
За разлика от вече съществуващото подразделение Google X, което се ръководи от втория съосновател на Google Сергей Брин и се занимава с разработката на безпилотни автомобили, Google Glass и безпилотната система за доставки Project Wing, новото ще се занимава с по-дългосрочни програми, като нито една от задачите, засега не включва в себе си икономическия аспект – възвращаемостта. По-реалистичните и краткосрочни цели също се обсъждат в рамките на концепцията Google 2.0. Сред тях се открояват стремежите на Пейдж да повиши точността на картографските служби, повишаването на точността на определяне на местоположението на потребителите от няколко метра до няколко сантиметра
Това ще даде възможност на хората да определят средата около себе си и да реагират по по-адекватен начин, смятат в компанията.
Също така, Google има планове и за някаква форма на биометрична сигурност, предоставена от сензорите, вградени в умните часовници. Проектите са мащабни и в известна степен плашещи, защото за осъществяването им ще трябва тотално наблюдение, коментират специализираните издания и припомнят недоволството на някои потребители от Google street view, защото се меси в личното им пространство.
Google възнамерява да опознае и дигитализира всички детайли около нас, едва ли всички ще бъдат съгласни.
Някъде на прага на следващото столетие в земната орбита ще се появят първите космически градове, твърдят специалисти от НАСА. Става дума за много мащабен проект, чиято реализация предвижда създаването на космически град с население стотици хиляди души. Възможно е това селище да се появи и по-рано и там да бъде доста по-просторно, отколкото на Международната космическа станция. За постижението на тази цел планетата ни има всичко: научен, технически и финансов потенциал, смятат специалистите и допълват, че най-добрата форма за подобно съоръжение ще бъде сферата, в нея ще бъдат разположени жилищни модули.
Последвайте канала на
Свързани новини
Стабилен Лудогорец отмъкна точка от Лацио на "Олимпико"
Ман Юнайтед с труден успех след два пълни обрата в първия домакински мач на Аморим
Челси остана на върха след нови голове на Нкунку и Мудрик в шоу на двама вратари
Десподов отново влезе в ролята на герой за ПАОК
Ще продължи ли победният ход на Черно море и срещу коварния тим на Септември?
Интересен сблъсък във Варна
Коментари 1
ДобавиДобави коментар
Водещи новини
Ивайло Мирчев: Лорер и Божанков остават в парламентарната група
29 ноември 202408:32
Бивш депутат: При изключване на двама депутати ПП-ДБ ще имат проблем
29 ноември 202408:35
Йончев за политическата криза: Всичко зависи от ГЕРБ
29 ноември 202408:35
Ако Петър Кънев стане председател на парламента от БСП, тогава би могло да има правителство с третия мандат?
29 ноември 202408:21
Украйна получава 22 млрд. долара от приходите от замразени руски активи през 2025 г.
29 ноември 202406:32
Руски дрон подпали лечебно заведение в Киев
29 ноември 202406:28
Митинги в Грузия след решението на правителството да замрази преговорите за присъединяване към ЕС
29 ноември 202406:38
Австралия окончателно забрани достъпа до социалните мрежи за деца под 16-годишна възраст
29 ноември 202406:43
12-годишно момиче откри 3500-годишен египетски амулет в Израел
29 ноември 202406:24
2014.09.24 | 13:50